www.belvpo.com

Як вшановували жертв Голодоморів у різних містах України

Заходи до Дня пам'яті жертв голодоморів відбулися у Києві, Дніпрі, Львові, Харкові, Одесі та багатьох інших містах країни

У останню суботу листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голоду, штучно організованого радянською владою. Цьогоріч цей день випадає на 26 листопада. Традиційно, в цей день українці виставляють у вікнах свічки та лампадки у пам’ять про померлих унаслідок злочинних дій радянської влади. У 1932-33-му роках від штучного голоду, влаштованого тоталітарним сталінським режимом, загинули – за різними даними – від 4-ох до 10-ти мільйонів людей.

Найбільше від геноциду постраждали тодішні Київська і Харківська області. На них припадає більше половини усіх загиблих. Проте точна кількість жертв – через замовчування Радянським Союзом масштабів лиха – і дотепер невідома. У листопаді 2006-го вітчизняний парламент ухвалив закон Про Голодомор 1932–1933 років в Україні. Документ визначає події тих років геноцидом українського народу, визнали це і у ще 24-х країнах світу.

Біля Меморіалу Жертв Голодомору у Києві запалали сотні вогнів. Окрім лампадок люди із собою принесли і символічні букетики із колосків. Пам’ятні заходи розпочали із молебню. Його біля меморіалу відслужив предстоятель української православної церкви Київського патріархату Філарет. А о 16-тій годині пам’ять жертв Голодомору вшанували всеукраїнською хвилиною мовчання.

У Дніпрі із сотні запалених лампадок виклали хрест. Дніпряни у пам'ять про жертв голодоморів запалили свічки на площі Героїв Майдану. На жалобне віче зібралися  близько сотні людей.

У Львові жалобну акцію влаштували поблизу пам'ятника Шевченку. Там запалили свічки і лампадки, потому скорботною ходою рушили до пам'ятника жертвам політичних репресій, де відбувся мітинг-реквієм.

У Харкові кілька сотень містян на площі Свободи так само запалили свічки і хвилиною мовчання вшанували тих, хто помер голодною смертю під час штучних голодоморів, влаштованих радянською владою.

В Одесі до монумента загиблим поклали квіти і символічну композицію з колосків – на згадку про так званий "закон п'яти колосків. Саме за ним у 30-ті роки радянська влада засудила більш як 150 тисяч людей. Потому біля пам'ятного знаку влаштували акцію "Запали Свічку".

Попередній матеріал
У Києві з нагоди дня народження політв'язня Олександра Кольченка відбулась акція солідарності
Наступний матеріал
У Сеулі 1,5 мільйона осіб вийшли на акцію протесту
Loading...

У Одесі жалобною ходою вшанували пам'ять жертв Голодоморів

Порошенко: Ми маємо створити Музей пам'яті жертв Голодомору

Голодомор був навмисно спланований тиранічним режимом Сталіна – Трюдо

Порошенко: Голодомор 30-х років є прямим наслідком втрати Україною державності у 20-х роках

Заходи у День пам'яті жертв Голодоморів - відео

Президент вшанував пам'ять жертв Голодомору

День пам'яті жертв Голодомору: Національна трагедія у цифрах та фактах

"Незламні": у Меморіалі жертв Голодомору представили 15 історій українців, що пережили геноцид

Президент доручив створити оргкомітет для проведення заходів до Дня пам'яті жертв голодоморів