twitter.com/poroshenko

Порошенко: Голодомор 30-х років є прямим наслідком втрати Україною державності у 20-х роках

Голодомор 30-х років ХХ століття є прямим наслідком втрати Україною державності у двадцятих роках

Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час вшанування пам’яті жертв Голодоморів сьогодні в Києві, передає УНІАН.

"Геноцид тридцятих років – це прямий наслідок втрати державності в двадцятих роках. Окупація України радянською Росією стала можливою внаслідок роз’єднання та внутрішніх чвар політичних сил молодої Української держави. Вони входили і виходили з коаліцій; розгойдували вулицю; плели один проти одного хуторянські інтриги і навіть піднімали повстання. Вони наївно вірили, що отаманщина – найкраща форма демократії", - сказав він.

"Неначе позакладало; неначе було їм пороблено… Захоплені внутрішньою війною всіх проти всіх, вони ніби і не помічали чорної хмари, яка сунула на Україну з півночі, сходу та півдня. Не чули розкатів грому і не бачили смертоносної блискавки, аж поки нею і не повбивало", - додав Президент.

"Колективізація й придушення опору селянства, винищення української інтелігенції та ліквідація української Церкви не дали того результату, на який розраховували в Москві. І тоді тоталітарний режим спланував Голодомор та втілив його в масштабах геноциду", - зазначив Порошенко.

"Метою імперії було знищення будь-яких можливостей для національного самовизначення України. Реалізація цієї мети передбачала ліквідацію національно свідомої частини тогочасного суспільства, насамперед селян та інтелігенції", - додав він.

Попередній матеріал
Українські літаки АН-32 почали гасити масштабні пожежі в Ізраїлі
Наступний матеріал
Теракт у Сомалі: Вибухнув замінований автомобіль – фото

Президент вшанував пам'ять жертв Голодомору

У Києві на час вшанування пам'яті жертв Голодомору перекриють вулиці