mjnovosti.net

Голодомор був навмисно спланований тиранічним режимом Сталіна – Трюдо

  Прем'єр-міністр Канади назвав Голодомор "однією із найтемніших глав історії людства"

  Канада засуджує злочини Голодомору та висловлює підтримку сучасній Україні на її шляху до процвітання. Про це з нагоди Дня пам'яті жертв Голодоморів заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, повідомляє "Укрінформ".

  "Канада разом із народом України рішуче засуджує злочини, вчинені під час Голодомору, та підтримує прагнення зберегти пам'ять про усіх жертв. Ми також залишаємося віддані підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, а також допомозі у втілення українським урядом важливих кроків, покликаних підвищити безпеку, процвітання та економічну незалежність людей", – зазначив канадський прем'єр-міністр.

  Він наголосив, що Голодомор був навмисно спланований тиранічним режимом Йосипа Сталіна, аби приборкати українців. "Цей акт геноциду мав на меті зламати ідентичність та волю українського народу. Він не досяг цієї мети. Незважаючи на жорстокість Голодомору, українці зберегли прагнення і після десятиліть радянської влади здобули незалежність для України", – підкреслив Трюдо.

  Крім того, він назвав Голодомор "однією із найтемніших глав історії людства". "Я закликаю усіх канадців згадати сьогодні тих жертв Голодомору та задуматися над вагомістю внеску, який нащадки українців внесли у становлення Канади. Їх стійкість та рішучість допомогли розбудувати розмаїте канадське суспільство, яким ми пишаємося", – підсумував глава канадського уряду.

  Як відомо, Канада стала другою державою світу після України, яка визнала Голодомор актом геноциду українців ще у 2008 році.

  За оцінками Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України демографічні втрати України внаслідок Голодомору в 1932-1933 роках становлять близько 4,5 млн осіб.

  Читайе також: Порошенко: Голодомор 30-х років є прямим наслідком втрати Україною державності у 20-х роках.

  Попередній матеріал
  В Амстердамі створили 3D-"путівник" по ембріону
  Наступний матеріал
  Порошенко: Ми маємо створити Музей пам'яті жертв Голодомору
  Loading...

  Порошенко: Голодомор 30-х років є прямим наслідком втрати Україною державності у 20-х роках

  Заходи у День пам'яті жертв Голодоморів - відео

  Президент вшанував пам'ять жертв Голодомору

  День пам'яті жертв Голодомору: Національна трагедія у цифрах та фактах

  "Смертельний вир із зерен": Українцям запропонували новий символ Голодомору

  У Києві на час вшанування пам'яті жертв Голодомору перекриють вулиці