Facebook / Петро Порошенко

Порошенко: Ми маємо створити Музей пам'яті жертв Голодомору

Президент наголошує на важливості створення музейної частини у Меморіальному комплексі пам'яті жертв Голодомору – геноциду Українського народу.

Глава держави нагадав, що у 2007 році був створений Меморіальний комплекс пам'яті жертв Голодомору, який став місцем паломництва для багатьох українців. "Але музейної частини, яка б відповідала кращим світовим зразкам музейно-меморіального мистецтва, досі не побудовано. Я переконаний, що слід розпочати роботу з метою створення гідного музейного закладу", – зазначив Порошенко під час виступу у День пам'яті жертв голодоморів, 26 листопада,в Україні.

Президент переконаний, що до цієї справи мають долучитися і неурядові кола – представники українського бізнесу, українська, а також світова громадськість.

"Злочини проти людяності не мають терміну давності. З об'єктивних причин організаторів Голодомору неможливо покарати, але вірю, що вони вже горять в геєні вогняній. Ми ж маємо виконати святий обов'язок перед пам'яттю мільйонів закатованих голодом українців – ми маємо зберегти Україну. Україну єдину, соборну, незалежну", – заявив Порошенко.

Президент також повідомив, що підписав Указ "Про заходи у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 років в Україні – геноциду Українського народу", в якому, в тому числі дав доручення Міністерству закордонних справ продовжувати роботу щодо визнання світовою спільнотою, іноземними державами та міжнародними організаціями Голодомору геноцидом Українського народу.

Читайте також: Порошенко: Голодомор 30-х років є прямим наслідком втрати Україною державності у 20-х роках

Попередній матеріал
Голодомор був навмисно спланований тиранічним режимом Сталіна – Трюдо
Наступний матеріал
Штаб АТО: З важкої артилерії, мінометів і гранатометів ворог стріляв по Мар'їнці та Широкиному

Голодомор був навмисно спланований тиранічним режимом Сталіна – Трюдо

Порошенко: Голодомор 30-х років є прямим наслідком втрати Україною державності у 20-х роках

Заходи у День пам'яті жертв Голодоморів - відео

Президент вшанував пам'ять жертв Голодомору

День пам'яті жертв Голодомору: Національна трагедія у цифрах та фактах

"Смертельний вир із зерен": Українцям запропонували новий символ Голодомору