Ринок "Столичний"
Ринок "Столичний" agronews.ua

Як люди "ексгаманця" Януковича захопили та знищують ринок "Столичний" – розслідування "СтопРеванш"

Читайте по-русски
Лише за два місяці на ринок "накинули" майже 300 млн грн фіктивних боргів і забрали усі доходи від операційної діяльності

Найбільший продовольчий ринок країни "Столичний" вже рік утримується людьми з орбіти колишнього "гаманця" Януковича – Юрія Іванющенка, більш відомого як Юра Єнакієвський. Вже зараз ринок опинився на межі банкрутства, від якого постраждає як держава, так і сотні тисяч підприємців та клієнтів.

Про це розповіли експерти та активісти в ефірі проекту "СтопРеванш" на "5 каналі".

Як з'ясували журналісти, Іванющенко та його партнер Іван Аврамов потрапили до переліку засновників ринку ще 2012 року, коли власники ТОВ "Аграрний маркетинговий центр" (засновник ринку "Столичний") отримали пропозицію, від якої не можна було відмовитися – і продали за 44 тис. грн по 35% своїх часток офшорній компанії Goodlight Capital Ltd, бенефіціаром якої з 2014 року є такий собі Олександр Стельмах.

За інформацією ЗМІ, Goodlight Capital Ltd якраз і належить Іванющенку та Аврамову. Таким чином, за 44 тис. грн компанія з орбіти Іванющенка отримала майже 55% власності величезного ринку. Не вклавши туди ні копійки.

Розслідування щодо ринку "Столичний"
Розслідування щодо ринку "Столичний"5 канал

До 2019 року Іванющенко та Аврамов не втручались в операційну діяльність ринку, бо після Революції Гідності залишили територію України через ймовірне переслідування правоохоронними органами, розповідають активісти.

Після того, як "Столичний" вийшов на рівень прибутковості, актив, очікувано, зацікавив бізнесменів. У лютому 2020 року мажоритарний акціонер несподівано для всіх змінив керівництво ринку. Олексія Чумака, успішного менеджера, який "Столичний" будував та розвивав, змусили піти геть. Замість нього поставили "свою" людину. Незаконно, як переконують юристи міноритарних акціонерів.

"18 лютого 2020 року без повідомлення мого довірителя було проведено збори власників ринку "Столичного", на яких незаконно було змінено директора ринку. В той же день новий директор вивів із рахунку ринку "Столичного" весь прибуток, який було отримано за 2019 рік. Це близько 25 млн грн", – розповів Олег Мусієнко, адвокат компанії "Сучасні ринкові інновації" (співвласник ринку "Столичний").

Лише за перший місяць на посаді новий директор Рустем Абдукадиров загнав ринок у шалені борги та поставив його на межу банкрутства, розповідають експерти. Зокрема, були підписані дві угоди з нікому не відомими одеськими компаніями "Еліт Торг Компані" та "Надія" на постачання металоконструкцій на загальну суму майже 175 млн грн. Товар ринок так і не отримав, але одеські фірми звернулися до господарських судів з позовами щодо стягнення з ринку заборгованості.

Також, 8 квітня 2020 року ринок "Столичний" придбав у ТОВ "Донбаська вугільна компанія" (кінцеві власники – Юрій Іванющенко та Іван Аврамов) сумнівні інвестиційні сертифікати на загальну суму 98 млн грн.

На цьому Абдукадиров не зупинився, розповідають експерти. Восени 2020-го всю операційну діяльність "Столичного" перевели на новостворену компанію "Продовольчий хаб Столичний" – фірму зі статутним капіталом у 10 тис. грн.

Відтак, усього за два місяці на ринок "накинули" майже 300 млн грн фіктивних боргів, забрали усі доходи від операційної діяльності та перевели чи не всі розрахунки в готівку, з якої не сплачуються податки (5 млн грн податкового боргу на 1 грудня 2020 року), а гроші, зокрема, можуть йти на фінансування війни на Донбасі. Вже зараз, колись успішне підприємство, опинилося на межі банкрутства.

Розслідування щодо ринку "Столичний"
Розслідування щодо ринку "Столичний"5 канал

На сьогодні у столичних судах – біля 20 справ щодо ринку "Столичний". Активно допомагає Іванющенку та його менеджерам навіть міністр юстиції Денис Малюська та його заступниця Ольга Оніщук, стверджують активісти. У грудні 2020 року акціонери ринку "Столичний" звільнили Рустема Абдукадирова з посади директора, але Денис Малюська оперативно, усього за один день, одноосібно розглянув скаргу Рустема Абдукадирова та поновив його на посаді директора.

Розслідування щодо ринку "Столичний"
Розслідування щодо ринку "Столичний"5 канал

Також, 22 січня 2021 року, у неробочий час, о 20:46 Денис Малюська заблокував стягнення на користь одного з кредиторів ринку кредиторської заборгованості, яка була забезпечена іпотекою, а саме павільйоном "Овочі-фрукти". Збитки, заподіяні кредиторам – 40 млн грн, вказують розслідувачі.

Попередній матеріал
Вакцина, якою щеплюватимуть українців, не пройшла всіх етапів клінічних досліджень – інфекціоністи
Наступний матеріал
В Одесі стартував чемпіонат України з перегонів на радіокерованих моделях машин
Loading...

Дефіцит їжі та захмарні ціни: чи поверне банкрутство "Столичного" голодні 90-ті – "СтопРеванш"

"СтопРеванш": у 2021 має зупинитися пандемія популізму – і в Україні теж

У День Гідності та Свободи активісти приїхали до Зеленського у Феофанію за відповідями – "СтопРеванш"

Що не так з самоізоляцією "важкохворого" Зеленського у Феофанії: розслідування "СтопРеванш"

"Золотий" кілометр: відкат на будівництві доріг досяг історичного максимуму – "СтопРеванш"

Зеленський нагородив орденом архієпископа РПЦвУ, який готував на Закарпатті заколот – "СтопРеванш"