Вакцинація від COVID-19 в Європі
Вакцинація від COVID-19 в Європі 5 канал / Час. Підсумки тижня

Вакцина, якою щеплюватимуть українців, не пройшла всіх етапів клінічних досліджень – інфекціоністи

Читайте по-русски
Жодна з відомих вакцин не пройшла третьої фази клінічних досліджень

Українські інфекціоністи обережно коментують якість вакцини, якою у МОЗ планують щеплювати українців.
Адже вона не пройшла всіх етапів клінічних досліджень. Кажуть, якщо ВООЗ – дасть добро на використання цього препарату, то відповідальність за результати ляже на Всесвітню організацію здоров'я. Проте без проходження усіх етапів дослідження і без реєстрації препарату в Україні – Covishield краще не використовувати. Проте деякі інфекціоністи переконують, що від зміни назви вакцина не перестає бути якісним препаратом, яким вакцинувалися в багатьох країнах світу. А тому варто припинити спекуляції щодо закінчення третьої фази клінічних досліджень. Бо, мовляв жодна з відомих вакцин її не пройшла. А от заступниця міністра відмовилася коментувати новий препарат, який Максим Степанов везе в Україну, передає "5 канал".

"Звичайно, мають привезти зареєстровану вакцину в Україну. Для цього в нас є спеціальний орган реєстрації, він має подивитися всі документи. Інструкція має бути перекладена українською мовою. Лікарі користуватимуться саме цією інструкцією. Оскільки там можуть бути якісь нюанси. Будь-яка вакцина має пройти всі етапи і має бути зареєстрована в Україні", – зазначає лікар-вірусолог, епідеміолог, заслужений лікар України Людмила Мухарська.

Лікар-інфекціоніст Тетяна Логінова каже: "я працювала з індійськими препаратами, але про Covishield нічого не можу сказати. Якщо вона кваліфікована Всесвітньою організацією охорони здоров'я, вони несуть відповідальність за її використання".

"Вакцину доцільно використовувати. Вона виготовлена компанією AstraZeneca разом з університетом Оксфорд і випускається на кількох виробничих ділянках. Є виробничі ділянки в Європі, в Індії, в Південній Кореї. Від цього вона не перестає бути вакциною компанії AstraZeneca, Оксфорд. Вона може змінювати назву, бо коли є окрема виробнича лінія вносяться зміни в назву. Вакцина AstraZeneca внесена до списку ВООЗ вакцин для екстреного використання", – відзначає голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики Федір Лапій.

Нагадаємо, в Україні досі не почалася вакцинація від коронавірусу. Спочатку головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявляв, що вакцинація може розпочатися 15 лютого. Згодом міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомляв, що перші партії вакцини до країни прибудуть 17-18 лютого. А 18 лютого міністр зазначив, що Україна почне робити щеплення від коронавірусу вакциною AstraZeneca виробництва індійської компанії Serum Institute до кінця цього тижня.

Попередній матеріал
У центрі Києва запалили "Промені Гідності", які символізують душі загиблих 7 років тому
Наступний матеріал
Як люди "ексгаманця" Януковича захопили та знищують ринок "Столичний" – розслідування "СтопРеванш"
Loading...

Pfizer подала документи на реєстрацію своєї вакцини від COVID-19 в Україні – у МОЗ розповіли подробиці

Вакцина трошки затримується – Степанов озвучив, коли препарат надійде в Україну

Степанов запевнив, що Україна готова до старту вакцинації проти COVID-19

Мобільні бригади та додаткові пункти щеплення – як медики готуються до першого етапу вакцинації

Компанія Sinovac подала документи на реєстрацію вакцини від коронавірусу в Україні

Стало відомо, коли Pfizer подасть документи на реєстрацію своєї вакцини в Україні