Вакцина від COVID-19
Вакцина від COVID-19 Голос Америки

Мобільні бригади та додаткові пункти щеплення – як медики готуються до першого етапу вакцинації

Читайте по-русски
Для медпрацівників проводять семінари та розповідають, як правильно робити щеплення

А поки вакцину ще не завезли, триває активна підготовка медичної системи. По всій країні створюють мобільні бригади. Для медпрацівників проводять семінари та розповідають, як правильно робити щеплення та за яких умов зберігати препарати. Як країна готується до вакцинації – знає журналіст "5 каналу" Олександр Таран.

Це консультативно-діагностичний центр Києва. На його базі вже створена мобільна бригада для вакцинації від COVID. Це – лікар, дві медсестри, водій. А ще реєстратор, який одразу вноситиме всю інформацію про пацієнта до баз даних.

Ось цей кабінет створили спеціально для мобільної бригади. Звідси група медиків вирушатиме робити щеплення. Для зберігання вакцини тут уже підготували необхідне обладнання.

У бригади дві сумки-холодильники, в яких перевозитимуть вакцину за температури +2 +8 градусів. Та один звичайний холодильник.

"Є морозильна камера, є холодильна, яка тримає температуру від 2 до 8 градусів. Є два термометри, які визначають температуру у холодильнику", – пояснює заступниця директора Консультативно-діагностичного центру Альона Мазуренко.

У столиці на першому етапі вакцинації працюватиме 12 таких бригад. А, приміром, у Тернополі їх буде дві.

"Це пункт, де будуть зберігатися вакцина, засоби індивідуального захисту мобільної бригади. І звідки мобільна бригада буде щодня виїжджати в певний лікувальний заклад", – каже медична директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги Надія Боднар.

Тимчасові кабінети на добу відкриватимуть у лікарнях, соцзакладах. Там і працюватимуть мобільні бригади. По домівках вони не їздитимуть. У Маріуполі для 3-х мобільних груп уже провели інструктаж.

Вже з наступного тижня до України мають привезти 117 тисяч доз американсько-німецької вакцини Pfizer/BioNTech у рамках програми COVAX. Вона потребує особливого режиму.

Вакцину доправлять при температурі мінус 70 градусів, далі приватна компанія забере її на центральний склад. А вже по тому доставлятиме на регіональні, де температура холодильників +2 +8 градусів. Звідти вакцину забиратимуть мобільні бригади та стаціонарні пункти щеплення. Вколоти її мають протягом 5 днів.

На першому етапі вакцинації планують щепити більш як 300 тисяч українців. Далі, якщо доз буде достатньо, до роботи, крім мобільних бригад, долучать стаціонарні пункти щеплення.

"Завдяки тому, аби була можливість проводити щеплення від COVID-19 поєднуючи декілька етапів. В залежності від того, що буде надходити достатня кількість вакцин і була сформована така достатня кількість і кабінетів щеплення і мобільних бригад", – розповів керівник національної програми імунізації Центру громадського здоров'я Олександр Заіка.

Як стати у чергу на щеплення, поки невідомо. Алгоритм лише розробляють.

"Зараз розробляється алгоритм проведення вакцинації, маршрут пацієнта. Один із механізмів, це пацієнт зв'язується із веб-сторінкою Міністерства охорони здоров'я. заповнює спеціальну анкету, спеціалісти вивчають її, адже в анкеті обов'язково має бути зазначено вік пацієнта супутні захворювання і вже спеціалісти визначатимуть на який етап припадає та чи інша людина", – повідомив заступник директора Центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Ціпоренко.

Загалом планують створити більш як п'ятсот мобільних бригад і понад чотири тисячі стаціонарних пунктів щеплення. Одна бригада робитиме близько ста щеплень на день. 

Олександр Таран, Юрій Усік, Богдан Танасійчук, "5 канал"

Попередній матеріал
Била об крісло, трусила і залякувала – що відомо про скандал з дитячим стоматологом у Рівному
Наступний матеріал
Чому в 2015 році ЗСУ не вдалося здійснити контрнаступ на Донецьк – Сурков
Loading...

Устінова прокоментувала відсутність вакцинації від COVID-19 в Україні: "Це геноцид"

Українці найбільше у світі незадоволені діями уряду щодо боротьби з коронавірусом – соцопитування

Стало відомо, звідки везтимуть і де розморожуватимуть вакцини Pfizer в Україні

У РНБО повідомили про збільшення кількості хакерських атак на тему вакцинації

"Бразильський" штам коронавірусу втричі заразніший за початковий варіант

У МОЗ повідомили, хто першим отримає укол вакциною від COVID-19