Популізм
Популізм radiosvoboda.org

"СтопРеванш": у 2021 має зупинитися пандемія популізму – і в Україні теж

Читайте по-русски
Після місцевих виборів Україна повертається до класичної політики – протистояння еліт та ідеологій

Впливовий журнал Time в останньому номері цього року, визнав що гіршого ніж 2020-й – сучасні люди не пам'ятають. Але хоч прогнози на грядущий рік втішні, передає проєкт "СтопРеванш".

Американці створили вакцину проти COVID-19. Оголосили про це відразу після іншої сенсації 2020-го – перемоги на виборах президента США Джо Байдена. І це має зупинити вже іншу пандемію – безвідповідальних демагогів, що атакують світовий порядок, каже експерт-міжнародник Євген Дикий.

"Перемога Байдена означає, що інтелектуальна і відповідальна частина світу прокинулась, згуртувалась, і почала чинити організований опір популізму. Після кількох років, коли популісти перемагали практично всуху", – впевнений політолог.

Те, що поразка Трампа та перемога Байдена – не випадковість, а новий глобальний тренд, підтверджує і британська соціологія. У випадку повторного референдуму 60% мешканців Великобританії проголосували б проти виходу з Євросоюзу. І це історичний максимум. Такі цифри важливі, бо саме британці 4 роки тому стали першими жертвами маніпуляцій, пояснює політолог Олександр Палій.

"Вони були втомлені, вони були незадоволені, їм набридли їхні політики, їм взагалі все набридло. Є стресове інформаційне суспільство, яке сьогодні вривається в кожен смартфон. І все це дістало британців і вони проголосували дуже нераціонально… І на сьогодні в Британії одне з найглибших економічних падінь за останнє століття", – пояснює він.

Україну свого часу також накрила хвиля популізму – в 2019 році, коли на президентських виборах переміг Зеленський, а потім ще й отримав монобільшість у парламенті. Але його час, як і весь світовий фестиваль демагогів, також добігає кінця. На місцевих виборах Зеленський зазнав тотальної поразки. І хоча до кінця його терміну ще 3 роки – це вже кульгава качка, пояснюють експерти.

"Бо люди вже реально бачать: 1,5 року в нього був унікальний шанс змінити все. Він не змінив нічого для країни, але змінив усе для себе і свого оточення. Вони стали мільярдерами, а люди тільки збіднішали", – каже  ексміністр інфраструктури Володимир Омелян.

Після місцевих виборів Україна повертається до класичної політики. Це протистояння еліт та ідеологій, а не випадкових людей та відосиків, пояснює Євген Дикий. 

"Відбувається нормальна ідеологічна поляризація. Всі голоси "вати" відгрібає ОПЗЖ, хоча їх трохи покусала партія Шарія. Українські голоси переважно консолідуються навколо "Європейської Солідарності". Власне "слугам" лишається тільки оця центристська "какая разніца". Формується такий собі трикутник із двох абсолютно несумісних протилежних ворожих ідеологічних крил – московського і українського, а "слуги" загубилися в цьому двобої та намагаються знайти якусь нішу, пройти між крапельками", – зазначає експерт

Омелян додає: "Із таким трендом я думаю, що на дострокових парламентських виборах наступного року "Європейська Солідарність" може бути ключовою фракцією у новому парламенті".

Попередній матеріал
Вакцина від COVID-19 розколола Росію – "Вечір з Яніною Соколовою" & Антін Мухарський
Наступний матеріал
Одинадцять років реставрації: як пройшло відкриття Андріївської церкви – сюжет
Loading...