Чорнобильська АЕС uk.wikipedia.org

Висока ціна за потужність: Річниця запуску сумнозвісної Чорнобильської АЕС

ЧАЕС була першою атомною електростанцією України, а на початок на 1986 – найпотужнішою у європейській частині СРСР

Сьогодні, 27 вересня, виповнюється 39-та річниця запуску в дію першої атомної електростанції України — Чорнобильської АЕС. З приводу пам'ятної дати 5.ua підготував відео та наводить ексклюзивний коментар chief electrician спільного підприємства "НОВАРКА".

"Чорнобильська АЕС. Перша АЕС на території України. Єдина АЕС світу, яка пережила запроектну аварію глобального масштабу. Перша остаточно зупинена АЕС на теренах колишнього СРСР. Сьогодні увесь світ допомагає Україні подолати наслідки тієї катастрофи. Ми не самотні в цьому великому світі. З днем народження, ЧАЕС", – головний електрик СП "НОВАРКА" Головцин Василь.

Будівництво станції було розпочато 1970 року, перший блок запущено 1977 року. АЕС розташована на відстані 2 км від міста Прип'ять, збудованого паралельно зі станцією передусім для її працівників. Назва станції пов'язана з містом Чорнобилем, тодішнім районним центром цієї місцевості. Станом на початок 1986 року ЧАЕС була найпотужнішою атомною електростанцією європейської частини СРСР.

На жаль, 26 квітня 1986 року при проведенні проектних випробувань стався вибух, що повністю зруйнував четвертий реактор станції і спричинив значне забруднення навколишньої території радіоактивними речовинами. Внаслідок цієї аварії було повністю евакуйовано населення Прип'яті, Чорнобиля та всіх інших населених пунктів у радіусі 30 км навколо станції, а сама аварія є однією з найбільших техногенних катастроф в історії людства.

Попередній матеріал
Засідання Кабінету Міністрів - відео
Наступний матеріал
Убивство патрульних у Дніпрі: затриманому Пугачову оголосили підозру
Loading...

Санкції Заходу заважають Росії побудувати нову АЕС – Reuters

Корейська компанія зацікавилась будівництвом нових потужностей Хмельницької АЕС

ДСНС: Пожежа в зоні відчуження не загрожує об’єктам Чорнобильської АЕС

На Хмельницькій АЕС відключили від мережі перший енергоблок

Останній енергоблок ЧАЕС звільнили від ядерного палива – Мінекології

Пікет під Кабміном: працівники ЧАЕС вимагають нарахувати обіцяні надбавки