film.ua

Останній енергоблок ЧАЕС звільнили від ядерного палива – Мінекології

  Роботи з вивантаження відпрацьованого палива з енергоблоків тривали 9 років

  7 червня завершено вивантаження відпрацьованого ядерного палива з останнього енергоблоку №1 Чорнобильської АЕС. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, передає  прес-служба "Народного фронту".

  "Роботи з вивантаження відпрацьованого ядерного палива з блоків тривали 9 років. До завершення будівництва сховища СВЯП-2, яке фінансується за рахунок міжнародної технічної допомоги, паливо тимчасово зберігатиметься у сховищі СВЯП-1", – зазначив міністр.

  Як стало відомо, новий статус енергоблоків Чорнобильської АЕС дозволить перейти до наступного етапу – зняття їх з експлуатації.

  "Сьогодні завершився черговий, важливий крок трансформації зони відчуження в територію змін та розвитку. Після звільнення блоків ЧАЕС від відпрацьованого ядерного палива рівень екобезпеки в зоні суттєво зросте", – зазначив міністр.

  Він також додав: "Ці блоки вже не будуть вважатися ядерними установками. Після оформлення та затвердження відповідної документації блоки отримають статус об'єктів з поводження з радіоактивними відходами".

  Зазначається, що раніше від відпрацьованого палива були повністю звільнені енергоблоки №2 та № 3. Крім того, наразі Мінприроди працює над розробкою нової програми розвитку Чорнобильської зони.

  Нагадаємо, в лютому Міністерство екології та природних ресурсів звернулося до Адміністрації Президента з пропозицією створити в зоні відчуження Чорнобильський радіологічний біосферний заповідник.

  26 квітня Президент Петро Порошенко підписав указ про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

  Як повідомляв 5.ua, 2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

  Попередній матеріал
  Геращенко: У заручниках бойовиків на Донбасі залишаються 113 громадян України
  Наступний матеріал
  АП: Україна відмовиться від російських комплектуючих для військової техніки
  Loading...

  Мінекології виступає за створення заповідника в Чорнобильській зоні

  Чорнобильська зона: історія та сучасність

  30-річчя аварії на ЧЕАС. Який він – Чорнобиль сьогодні?

  У ліквідації Чорнобильської катастрофи взяло участь до 700 тисяч людей – експерт