7 червня завершено вивантаження відпрацьованого ядерного палива з останнього енергоблоку №1 Чорнобильської АЕС. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, передає прес-служба "Народного фронту".
"Роботи з вивантаження відпрацьованого ядерного палива з блоків тривали 9 років. До завершення будівництва сховища СВЯП-2, яке фінансується за рахунок міжнародної технічної допомоги, паливо тимчасово зберігатиметься у сховищі СВЯП-1", – зазначив міністр.
Як стало відомо, новий статус енергоблоків Чорнобильської АЕС дозволить перейти до наступного етапу – зняття їх з експлуатації.
"Сьогодні завершився черговий, важливий крок трансформації зони відчуження в територію змін та розвитку. Після звільнення блоків ЧАЕС від відпрацьованого ядерного палива рівень екобезпеки в зоні суттєво зросте", – зазначив міністр.
Він також додав: "Ці блоки вже не будуть вважатися ядерними установками. Після оформлення та затвердження відповідної документації блоки отримають статус об'єктів з поводження з радіоактивними відходами".
Зазначається, що раніше від відпрацьованого палива були повністю звільнені енергоблоки №2 та № 3. Крім того, наразі Мінприроди працює над розробкою нової програми розвитку Чорнобильської зони.
Нагадаємо, в лютому Міністерство екології та природних ресурсів звернулося до Адміністрації Президента з пропозицією створити в зоні відчуження Чорнобильський радіологічний біосферний заповідник.
26 квітня Президент Петро Порошенко підписав указ про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Як повідомляв 5.ua, 2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.