Фото vkurse.ua

Мінекології виступає за створення заповідника в Чорнобильській зоні

  26 квітня 2016 року виповниться 30 років від дня Чорнобильської катастрофи

  Міністерство екології та природних ресурсів звернулось до Адміністрації Президента з пропозицією створити в зоні відчуження Чорнобильський радіологічний біосферний заповідник загальною площею 227 тис. га, інформує УНІАН.

  Про це на засіданні парламентського комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 23 лютого повідомила виконуюча обов'язки голови Мінекології Ганна Вронська.

  "У зв'язку з відзначенням 30-річчя з дня Чорнобильської трагедії в цьому році ми вживаємо всіх заходів, щоб якомога швидше був підписаний указ Президента про створення Чорнобильського радіологічного біосферного заповідника. Ми сподіваємося, що встигнемо до 26 квітня. Підготовча робота вже проведена, очікуємо кроки від Адміністрації Президента", - наголосила Вронська.

  Також вона повідомила, що у планах міністерства збільшити площу заповідних територій в Україні до середньоєвропейського рівня. "За умовами Угоди про асоціацію з Євросоюзом ми повинні збільшити загальну площу територій заповідного фонду приблизно до 15% (території країни). Ми розраховуємо, що наступного року вийдемо як мінімум на 8%", - сказала в.о. міністра екології.

  Як повідомляв 5.ua, 2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи. Зараз площа зони відчуження становить близько 260 тисяч гектарів. До Чорнобильської зони входять північ Іванківського району Київської області, де розташовані безпосередньо електростанція, міста Чорнобиль та Прип'ять, північ Поліського району Київської області.

  Попередній матеріал
  Понад 200 випускників університету оборони імені Івана Черняховського отримали дипломи
  Наступний матеріал
  Мін'юст назвав можливі кандидатури до конкурсної комісії Держбюро розслідувань
  Loading...

  Вшанування пам'яті учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

  Яценюк пропонує звільнити керівника Чорнобильської зони відчуження

  Пожежу в "Чорнобильській пущі" локалізовано на площі в 70 га - ДСНС

  У "Чорнобильській пущі" триває гасіння лісової пожежі, ситуація контрольована - ДСНС

  Уряд має намір вкласти у розвиток Чорнобильської зони 135 млн грн

  Яценюк: Зона Чорнобильської АЕС може стати інвестиційно привабливою