Євросоюз
Євросоюз соцмережі

Видача російських паспортів українцям: ЄС уважно стежитиме за ситуацією

  Читайте по-русски
  Євросоюз вважає таке рішення Кремля спробою дестабілізувати Україну

  У заяві делегації Європейського Союзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ в четвер у Відні, зазначено, що Євросоюз вважає рішення Кремля щодо видачі паспортів населенню ОРДЛО спробою дестабілізувати Україну і уважно стежитиме за розвитком ситуації навколо видачі російських паспортів українцям. Про таке повідомив "Укрінформ".

  "Підписаний президентом Путіним 24 квітня російський указ, що заохочує громадян України, які проживають на територіях, що контролюються підтримуваними Росією збройними формуваннями, подавати заяву на отримання російського громадянства, є тривожним розвитком і ще однією атакою на суверенітет України з боку Росії. Це рішення, прийняте відразу після президентських виборів в Україні, які продемонстрували сильну відданість України демократії та верховенству права, чітко демонструє намір Росії щодо подальшої дестабілізації України та загострення конфлікту, а не щодо ведення конструктивного діалогу з українською владою", – йдеться в тексті повідомлення.

  Також у ЄС заявили, що в цьому контексті взяли до уваги опублікований 1 травня інший указ Путіна щодо спрощення отримання громадянства РФ для окремих категорій українських громадян.

  Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що в Ростовській області РФ запровадили спрощену процедуру видачі паспортів на території окремих окупованих районів Донецької та Луганської областей України.

  Попередній матеріал
  РФ хоче легітимізувати відкрите вторгнення на Донбас: у Відні під час засідання ОБСЄ Україна зробила заяву
  Наступний матеріал
  Бойовики прискорили видачу паспортів РФ мешканцям окупованих територій
  Loading...

  Це спроба підкупу: євродепутат про "паспортизацію" Донбасу

  "Україна залишає за собою право вжити заходів": у МЗС України гостро відреагували на підписання Путіним "паспортного" указу

  Путін підписав указ про спрощене отримання паспорта РФ українцями

  Видача російських паспортів на Донбасі може полегшити життя бойовикам – Гримчак розповів як

  У МЗС вимагають від РФ скасувати "паспортний" указ Путіна

  У Ростовській області запрацював центр видачі російських паспортів жителям ОРДО