Паспорт РФ
Паспорт РФ nahnews.org

Путін підписав указ про спрощене отримання паспорта РФ українцями

  Читайте по-русски
  Німеччина, Франція, Польща, Бельгія, Велика Британія, Італія, Нідерланди та Швеція вже заявили, що вважають указ Путіна про видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу підривом суверенітету України
  Президент Росії Володимир Путін підписав указ, що розширив перелік громадян України, які мають право на спрощене отримання російського громадянства. Про це повідомляється на сайті глави РФ, пише "Укрінформ".

  Згідно з підписаним указом "Про окремі категорії іноземних громадян та осіб без громадянства, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку", російський паспорт у спрощеному порядку тепер можуть отримати:

  • громадяни України без громадянства (підданства) інших країн та особи без громадянства, які народилися і постійно проживали на територіях Республіки Крим і Севастополя, які виїхали за межі зазначених територій до 18 березня 2014 р., а також їхні діти, в тому числі усиновлені, подружжя і батьки.
  • громадяни України та особи без громадянства, які мають дозвіл на тимчасове проживання в РФ або посвідку на проживання, посвідчення біженця, посвідчення про надання тимчасового притулку на території РФ або посвідчення учасника Державної програми зі сприяння добровільному переселенню в Росію співвітчизників, які проживають за кордоном, і які постійно проживали на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України станом на 7 квітня 2014 р. і 27 квітня 2014 року відповідно, а також їхні діти, подружжя і батьки.

  На спрощений порядок отримання російського паспорта також можуть претендувати громадяни Ісламської Республіки Афганістан, Республіки Ірак, Єменської Республіки і Сирійської Арабської Республіки, які народилися на території РРФСР і були в минулому громадянами СРСР, а також їхні діти.

  Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що у Ростовській області РФ запровадили спрощену процедуру видачі паспортів на території окремих окупованих районів Донецької та Луганської областей України. На думку українського МЗС, це "продовження агресії і втручання в наші внутрішні справи". Очільник МЗС назвав це новим "паспортним" етапом окупації Донбасу та закликав українських громадян на окупованих Росією територіях не отримувати російські паспорти.

  Німеччина, Франція, Польща, Бельгія, Велика Британія, Італія, Нідерланди та Швеція заявили, що вважають указ Путіна про видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу підривом суверенітету України, порушенням Мінських домовленостей і приводом для глобального занепокоєння. Країни ЄС закликали Росію утриматися від подібних дій, що ставлять під загрозу імплементацію Мінських домовленостей і перешкоджають повному відновленню контролю українського уряду над окупованими територіями.

  Попередній матеріал
  Олена Зеленська в 2013 придбала пентхаус у Криму в олігарха Буряка за заниженою ціною – Reuters (оновлено)
  Наступний матеріал
  У Маріуполі стався вибух газу в будинку, є постраждалі – подробиці
  Loading...