Радіо Свобода

РФ хоче легітимізувати відкрите вторгнення на Донбас: у Відні під час засідання ОБСЄ Україна зробила заяву

Читайте по-русски
Російська Федерація вдалася до незаконної видачі російських паспортів з метою виправдати та легітимізувати свою військову присутність на окупованих частинах Донбасу

Рішення Кремля про спрощений порядок надання російського громадянства українцям на Донбасі має на меті легітимізацію військової присутності Росії та створення правового підґрунтя для відкритого застосування збройних сил РФ проти України. На цьому наголосив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук під час засідання Постійної ради ОБСЄ в четвер у Відні, пише "Укрінформ".

"Цей указ є грубим порушенням принципів суверенітету, територіальної цілісності та політичної єдності України, а також потужним ударом по Мінських домовленостях. Ми рішуче засуджуємо цей акт Кремля, який у юридичному плані є недійсним та нікчемним, а також не змінить приналежність до українського громадянства жителів окупованих районів Донбасу. Очевидно, що Російська Федерація вдалася до незаконної видачі російських паспортів з метою виправдати та легітимізувати свою військову присутність на окупованих частинах Донбасу", – заявив український дипломат.

За його словами, країни-учасниці ОБСЄ добре обізнані з тим, як Росія намагається заперечувати очевидні факти для приховування свого військового вторгнення на Донбас.

"Але зараз, з цією так званою "паспортизацією", вона намагається створити правову основу для відкритого застосування збройних сил РФ проти України", – сказав Прокопчук.

Дипломат наголосив, що такий самий підхід Кремль застосував у спровокованих та підтримуваних Росією конфліктах на території Грузії та Молдови.

"Російська пропаганда знову просуває наратив так званих гуманітарних підстав. Але це саме російське вторгнення та окупація спричинили нестерпні умови для людей, які опинилися під окупацією, поряд з обмеженням їхніх прав людини та основних свобод", – зазначив він.

Прокопчук також звернув увагу на те, що указ був підписаний Путіним відразу після проведення вільних і демократичних виборів в Україні, "що свідчить про головну мету Росії – дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в Україні в післявиборчий період".

"Росія зробила навмисний крок до знищення Мінських домовленостей і несе відповідальність за наслідки", – зауважив він.

Звертаючись до делегацій країн-учасниць ОБСЄ, український дипломат наголосив, що постійні заклики до Росії припинити агресію та окупацію і повернутися в річище міжнародного права – постійно ігноруються Кремлем.

"В той час як Москва регулярно робить політичні заяви про необхідність виконання Мінських угод, на практиці вона не виконує своїх зобов'язань і, крім того, здійснює постійні й умисні заходи, щоб погіршити ситуацію та зірвати перспективи мирного врегулювання міжнародного збройного конфлікту, розпочатого Росією", – додав Прокопчук.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що Путін підписав указ про спрощене отримання паспорта РФ українцями.

Також дивіться фотогалерею за темою:

Чак Норріс та ліквідований Захарченко: як мешканці ОРДЛО висловили свій протест проти фейкових виборів

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Донбас можна повернути за 5 років – радник Зеленського
Наступний матеріал
Видача російських паспортів українцям: ЄС уважно стежитиме за ситуацією
Loading...

"Із повагою до базових свобод": міжнародні спостерігачі оцінили другий тур виборів Президента

Ворог стягує важке озброєння до лінії розмежування – СЦКК

"Чекаємо допомоги, а не "обнімашок": подробиці відвідин координатора СММ ОБСЄ українських бранців в ОРДЛО

ОБСЄ у Відні розповіла про новітні російські РЕБ, зафіксовані в окупованому Донбасі

Вільно і на конкурентній основі: в ОБСЄ зробили заяву щодо Президентських виборів в Україні

ОБСЄ на рік продовжила роботу міжнародних спостерігачів в Україні