Українські прикордонники та митники пройшли тренінг ОБСЄ
Українські прикордонники та митники пройшли тренінг ОБСЄ 5 канал

На Черкащині українські прикордонники та митники пройшли тренінг ОБСЄ: як це було – репортаж

Читайте по-русски
Цього року відбудуться ще два вишколи

Виявляти та ліквідувати небезпечну хімічну речовину вчились на практичних заняттях прикордонники та працівники митної служби на Черкащині. За умовою легенди на КПП виявили автобус, де в салоні, стався витік невідомої речовини. Такий практичний тренінг відбувся за підтримки програми ОБСЄ та профінансований урядами США та Європи.

Навіть така проста справа, як одягнути захисний однострій, потребує особливої ретельності. Учасники вишколу починають з тестування протигазів у спеціальному диму. Далі – виконання завдання на навчальному пункті пропуску, який імітує КПП на кордоні. За легендою стався витік невідомої речовини у пасажирському автобусі.

Максим Поліщук, працівник Державної фіскальної служби, говорить: "Навчилися діяти в екстремальних ситуаціях, якщо б така ситуація склалася ще тиждень тому в пункті пропуску, я впевнений, кожен із нас розгубився б".

За виконанням стежить інструктор. Крім того, дає поради.

"Пам'ятаєш, перше шукаємо те, що викликає підозру, те, що є нетиповим, звідки може іти ця небезпека", – навчає інструктор.

Ініціювали навчання представники ОБСЄ, а профінансували США та Євросоюз. Програма хімічної безпеки для митників та прикордонників завершиться у 2020-му. 

"У 2015 році експерти ОБСЄ провели комплексний огляд хімічної безпеки України. Тоді розробили чотири проекти в галузі хімічної безпеки та захисту. Навчання митників та прикордонників – це один із обов'язкових етапів роботи", – пояснює координатор проектів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен.

Цього року відбудуться ще два вишколи. Учасники тренінгу в майбутньому стануть інструкторами, здобуті знання передадуть колегам.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
У Києві нетверезий водій розгромив 7 припаркованих атомобілів
Наступний матеріал
Навчитися читати за 2 місяці: вчителька із Бердичева розробила власну методику для першокласників – відео
Loading...