Навчання під Маріуполем
Навчання під Маріуполем 5 канал

Ворожі винищувачі під прицілом: біля Маріуполя Об'єднані сили тренувалися відбивати атаку з неба

Читайте по-русски
Літаки умовного супротивника натрапляють на теплові пастки, які їм влаштовує українська протиповітряна оборона

Поблизу Маріуполя тривають масштабні військові навчання. Об'єднані сили відпрацьовували відбиття повітряної атаки на полігоні Урзуф. Залучили авіацію та артилерію. Більше розповість – Олена Уланова.

За легендою навчань чотири ворожих винищувачі порушили повітряний простір України. Їхня мета – знищити підрозділи Об’єднаних сил. Однак літаки умовного супротивника натрапляють на теплові пастки, які їм влаштовує українська протиповітряна оборона.

Підрозділи протиповітряної оборони тренуються вчасно виявляти та знищувати умовні ворожі цілі. Туман не став на заваді проведенню навчань.

"Трошки по погоді ми не могли нормально бачити цілі. Але станція справляється. Звичайно, ми керуємо машиною за рахунок пульта і находимо ціль. Ми не можемо так, щоб її пропустити. Головне, вчасно її захопити!", – пояснює армієць Микола Мосійчук.

І захоплюють. Ворожу авіацію знищують зенітні ракетні комплекси "Оса",  "Тунгуска" і "Бук".

"Самохідно-вогнева установка зенітно-ракетного комплексу Бук-М1 здатна знищувати цілі на висотах повітряних цілей від 15 метрів до 22-х кілометрів на дальностях від трьох кілометрів до 32-х. Задача у нас стояла прикрити державний кордон України в повітряному просторі", – коментує військовослужбовець Андрій Кузнецов.

"У нас ракети керуються радіоімпульсом. Сигнал з ракетою підтримувався постійно і зривів не було. Ми чітко, постійно протягом усього часу бачили ціль. Ціль маленька, плюс сьогодні погода не дуже. Вчора набагато було краще, було сонце. А сьогодні міну взагалі не було видно", – пояснює армієць Павло Шавінський.

Попри те що військові знищували умовну ворожу авіацію, ймовірність реальної атаки на Приазовському напрямку існує, кажуть вони.

"Зокрема, минулого тижня безпосередньо в 20 км від державного кордону України зі сторони Донецької області ворог здійснював наведення стратегічних бомбардувальників ТУ-160. А на початку цього тижня – на полігоні Кадамовський було проведене батальйонно-тактичне навчання силами першого і другого армійського корпусу, в ході яких ці батальйони були підтримані фронтовими бомбардувальниками СУ-34", – розповів командувач ООС Сергій Наєв.

Однак, попри потенційну загрозу, військові запевняють, що готові до будь-який дій ворога. І цей вишкіл продемонстрував злагоджену взаємодію підрозділів протиповітряної оборони, підсумував командувач Об'єднаних сил.

Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"

Попередній матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем – відео
Наступний матеріал
"Їх потрібно чути, слухати і відчувати": як працює єдина інклюзивна студія танців у Харкові
Loading...

Боєць має бути універсальним: нацгвардійці визначають найкращого на "чотириган"-марафоні

Злі "крокодили" в повітрі: як проходять маневри бойових гелікоптерів Мі-24

"Маєш бути добрий стрілець і досвідчений мисливець": як працюють контрснайпери ЗСУ

Об'єднані сили провели тренування з протиповітряної оборони на Донбасі

До України прибуде елітний десант із США – подробиці

Легенда – пожежа у лісі: як на Львівщині надзвичайники вишкіл проходили – репортаж