Міжнародний трибунал з морського права
Міжнародний трибунал з морського права фото Цензор.НЕТ

Втрутився президент трибуналу: у справі "Україна проти Росії" в Міжнародному арбітражі призначили суддів

  Читайте по-русски
  Головою арбітражу призначено канадського суддю Дональда МакРея

  Президент Міжнародного трибуналу з морського права (ITLOS) Пак Чжин Хен призначив трьох суддів у арбітражному розгляді України проти Росії щодо агресії останньої в Керченській протоці. Про це повідомила прес-служба суду.

  "10 липня 2019 року після консультацій зі сторонами президент Пак призначив суддями Дональда МакРея (Канада), Рюдігера Вольфрума (Німеччина) і Гудмундура Ейрікссона (Ісландія) в арбітражному провадженні, ініційованому Україною проти Російської Федерації через затримання трьох українських військових кораблів і арешт двадцяти чотирьох моряків на борту", – сказано в пресрелізі.

  Головою арбітражу призначено МакРея.

  Президент ITLOS втрутився після того, як Україна повідомила про неможливість домовитися з Росією про призначення ще трьох суддів.

  Раніше Україна призначила членом арбітражного суду Крістофера Грінвуда (Великобританія), а Російська Федерація згодом – Володимира Голіцина.

  Як повідомляв 5.UA, 25 травня Міжнародний трибунал із морського права зобов'язав Росію негайно звільнити три українські кораблі та 24 моряків, які були захоплені торік у листопаді. Трибунал визнав, що українські кораблі мали право на прохід Керченською протокою, а Росія діяла в межах правоохоронної, а не військової операції – як на тому наполягала сама РФ. Рішення трибуналу є обов'язковим до виконання.

  Натомість Росія вкотре заявила, що у трибуналу немає юрисдикції розглядати відповідне питання. А напередодні Лефортовський суд Москви залишив під вартою до кінця липня останню вісімку військовополоненних моряків. Решті так звані запобіжні заходи продовжили ще раніше.

  Попередній матеріал
  "Я дізнався про це з соціальних мереж" – Кличко про об'єднання з Ляшком
  Наступний матеріал
  Вовку та ще трьом суддям Окружного адмінсуду особисто вручили підозри
  Loading...

  Оголошення вироку Міжнародного трибуналу в справі про затримання українських моряків – завершено

  Українські моряки в полоні: вирок щодо дій Росії оголосить сьогодні Трибунал ООН

  Кейс 26: Трибунал ООН 25 травня оголосить рішення щодо військовополонених українських моряків