Українські полонені моряки в 'суді'
Українські полонені моряки в 'суді' Роман Цимбалюк

"Фізично моряків віддадуть просто так": адвокат розповів, на якому етапі справа полонених і що буде далі

Читайте по-русски
Полозов зазначив, що попереду "важка клопітка дипломатична робота щодо того, як закрити цей кейс остаточно"

Українських військовополонених моряків можуть визволити лише до початку судового процесу над ними. Про це в ефірі "5 каналу" розповів керівник адвокатської групи Микола Полозов.

"Не дивлячись на те, що суд продовжив запобіжний захід до жовтня усім морякам полоненим, Росія зобов'язана виконати рішення Міжнародного трибуналу ООН. В рамках виконання цього указу в РФ була направлена відповідна нота, якою українська влада зобов'язала надати письмові гарантії, необхідні для звільнення моряків. Це положення прописане в пункті 119 Трибуналу, який цим пунктом не заборонив Росії продовжувати кримінальну справу. Тому мова про припинення кримінальної відповідальності не йде, але йде про зміну запобіжного заходу, що дозволить морякам повернутися додому, щоб РФ могла де-юре виконати указ трибуналу", – пояснив Полозов.

Однією з форм реалізації положення є особиста порука. Омбудсвумен Людмила Денісова, за словами адвоката, направила в РФ клопотання понад тиждень тому, але до слідчого вона ще не дійшла.

"Думаю, що ФСБ очікують рішення адміністрації президента РФ і особисто самого Путіна, і вже після отримання від нього санкції цю процедуру виконуватимуть", – каже Полозов. В разі задоволення прохання, моряків відпустять додому. Якщо ж буде отримано відмову, то постанову можна буде оскаржити.

Адвокат зазначив: "Фізично моряків просто так віддадуть, а далі буде важка клопітка дипломатична робота щодо того, як закрити цей кейс остаточно".

Нагадаємо, клопотання уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової щодо визволення військовополонених моряків під її особисте зобов'язання нині перебуває на розгляді у слідчого. Документ передали українські дипломати ще 18 липня. Про це повідомила сама Денісова.

17 липня Москва продовжила ще на 3 місяці тримання під вартою українських моряків. Лефортовський суд задовольнив вимоги слідства. Усі 24-ро військових отримали майже однакові постанови суду. Згідно з рішенням, троє поранених українців за ґратами пробудуть до 26 жовтня. Решта полонених – до 24-го.

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Сан-Франциско влаштували акцію на підтримку незаконно заґратованих у РФ українських моряків: як це було – ФОТО

/

Попередній матеріал
У столиці водій таксі побив та зґвалтував пасажирку: поліція розшукує злочинця
Наступний матеріал
В Афганістані вибухнула бомба: щонайменше 28 цивільних загинуло
Loading...

"Рада неймовірно": мама полоненого військовослужбовця Ейдера прокоментувала вирок Трибуналу

Рішення Трибуналу в справі моряків: чого очікує керівник адвокатської групи

"Варто пам’ятати істину ": Порошенко привітав вирок морського трибуналу і звернувся до Зеленського

Міжнародний трибунал завершив слухання щодо полонених моряків ЗСУ – репортаж із Гамбурга

"Морський" трибунал ООН: міжнародний адвокат ущент розгромив аргументи РФ

Рішення трибуналу ООН щодо моряків у полоні оголосять 25 травня: вимоги України