Керченська протока
Керченська протока 5 канал

"Росія мала б судити своїх моряків": Цибулько пояснив, чому не відпускають полонених українців

Читайте по-русски
РФ зараз у ситуації, за якої вона або почне дотримуватися міжнародних законів зі шкодою для себе, або буде платити в десятки разів більше

Російська Федерація відтягує видачу полонених українських моряків, бо потрапила у правову пастку. Про це у студії "5 каналу" розповів політичний експерт Володимир Цибулько.

"Росія потрапила у правову пастку. Вона спочатку хотіла судити моряків у Криму, що взагалі було б скандальним. Потім вони вирішили все-таки уникнути. Згідно правил безпеки судноплавства, саме Росія є агресором – вона напала на українську територію суверенну, якою є кожен корабель, тому це акт державної агресії проти України. І корабель, який таранив – це кричуще порушення, капітан цього судна має бути засуджений, тому що він піддав загрозі в морі життя моряків ", – відзначив експерт.

На його думку, було б цілком логічно, якби у Росії відбулося розслідування дій російських моряків у Керченській протоці.

"Це злочин, за який Росія має, паралельно з оцим фейковим судом над українськими моряками, судити своїх моряків. Бо вони вчинили злочин публічно, на відео зафіксовано", – сказав Цибулько.

На його думку, Росія зараз у ситуації, за якої вона або буде дотримуватися міжнародних законів навіть у невигідних для себе ситуаціях, або буде платити в десятки разів більше. Тому керівництво РФ відтягує видачу моряків і шукає можливостей для зменшення репутаційних втрат в очах своїх громадян.

Експерт також висловив переконання, що якщо РФ найближчим часом не звільнить моряків, то розпочнуться арешти в портах інших країн.

Повне відео розмови можете переглянути тут:

Нагадаємо, у Мінську українська та російська сторони домовилися про початок процедури обміну військовополоненими, незаконно затриманими, засудженими – у співвідношенні 208 на 69.

Попередній матеріал
Одяг із секонд-хенду, мощі святих і концерти: у КВУ розповіли про найоригінальніші спроби підкупу виборців
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": у студії Мамчур, Семенуха, Ташева і Карпов – відео
Loading...

Російський суд продовжив арешт 6 українським морякам

Кейс 26: Трибунал ООН 25 травня оголосить рішення щодо військовополонених українських моряків

Міжнародний трибунал завершив слухання щодо полонених моряків ЗСУ – репортаж із Гамбурга

"Морський" трибунал ООН: міжнародний адвокат ущент розгромив аргументи РФ

Міжнародний трибунал невдовзі ухвалить рішення щодо українських моряків

Україна та Німеччина вимагають негайного звільнення 24-х військовополонених українських моряків