У КВУ розповіли про найпоширеніші порушення під час виборчої кампанії
У КВУ розповіли про найпоширеніші порушення під час виборчої кампанії 5 канал

Одяг із секонд-хенду, мощі святих і концерти: у КВУ розповіли про найоригінальніші спроби підкупу виборців

Читайте по-русски
А у Кіровоградській області взагалі встановили скульптуру богині Афродити

Безплатний одяг із секонд-хенду, мощі святих та навіть статуя богині Афродити. Про курйозні випадки підкупу виборців говорили під час брифінгу Комітету виборців України, інформує "5 канал".

Гендиректор КВУ Олексій Кошель зазначає: окрім класичних "продуктових" схем непрямого підкупу виборців, цього року кандидати від партій вдалися і до нових методів.

Окрім проведення концертів та масових заходів, потенційним виборцям на Тернопільщині пропонували пройти експрес-тести на рівень цукру. На Житомирщині тролейбусному управлінню передали понад сотню автомобільних аптечок. А у Кіровоградській області за сприяння благодійного фонду імені одного із кандидатів встановили скульптуру богині Афродіти.

У КВУ зазначили, що зафіксували і подарунки у вигляді фотоапаратів для шкіл, проведення пивного чемпіонату та відвідин школярами екопарку.

"У місті Балаклія на Харківщині один із кандидатів розгорнув піар, бо привіз до церкви мощі святого Петра. Кіровоградський округ 100, де 10 липня за сприяння благодійного фонду встановлено скульптуру богині Афродіти. Ну і таким чином ми відносимо це до надання виборцям безкоштовних послуг", – сказав гендиректор КВУ.

Крім того, у КВУ кажуть, що впродовж кампанії найпоширенішим порушенням була незаконна агітація. Зокрема, розміщення інформації на мінібордах обабіч доріг, на комунальних будівлях населених пунктів та на електроопорах.

Не оминули увагою у Комітеті й надмірну шоутизацію цьогорічного виборчого процесу. Концертні програми називають однією із головних форм передвиборної агітації. У КВУ вказали найпроблемніші виборчі округи. Зокрема, де найбільша кількість кандидатів-однофамільців.

"У виборчому окрузі 51, це прифронтовий округ, де на сьогодні зареєстровано трішки більше 3 тисяч виборців – найменший округ в Україні, там має місце технологія обміну голосів на питну воду. Оскільки проблема водопостачання є однією зі значних. В Одеській області на окрузі 137 використовується конверти з грошима, прямий підкуп від 300 до 2500 гривень", – розповів Кошель.

Як повідомляв 5.UA, у зв'язку із виборами поліція взяла під цілодобову охорону всі окружні виборчі комісії.

Попередній матеріал
Пожежа на аніме-студії в Японії: кількість жертв зросла – деталі (оновлено)
Наступний матеріал
"Росія мала б судити своїх моряків": Цибулько пояснив, чому не відпускають полонених українців
Loading...