ЗНО, ЄФВВ
ЗНО, ЄФВВ 5 канал

Вступники на магістратуру проти МОН: чому тести з права масово оскаржують і що відповідають у відомстві

Читайте по-русски
Однак цьогорічні тести легші та менш дискусійні, ніж торік, стверджує викладачка Харківського юридичного університету Надія Писаренко

"Не проти" тестів, але "за адекватне оцінювання знань". Бакалаври юридичних ВИШів оскаржують вступні тести до магістратури. До Міністерства освіти подали майже дві сотні апеляційних скарг. Вимагають понизити прохідний бал та забрати з тесту 14 запитань. Апеляції абітурієнтів розглянули, чи дослухалися урядовці до скарг, розповість кореспондентка "5-го" Оксана Нечепоренко.

Ірина Ісакова – бакалавриня Харківського юридичного університету. Мріє стати адвокаткою. Протягом року наполегливо готувалася до магістерського іспиту. Коли побачила тести, була вражена.

"Я думала, що в мене буде там плюс мінус дві помилки, але, на жаль, все сталося не так, як гадалося. Я відкрила, просто розчарувалася, я не знала, що робити, моментами я себе просто ловила на думці, що так, Ірино, зберися, ти мусиш це зробити, не потрібно розклеюватися", – розповіла вступниця.

Загалом у цьогорічному вступному тестуванні до магістратури сотня завдань з 8-ми правових дисциплін. Тести, каже Ірина, надскладні, деякі – з помилками, бувають і з неоднозначним трактуванням відповіді.

"Запитання про Крим – який він є, чи окупований, чи анексований. Правильну відповідь надають викладачі, що Крим є у стані окупації, але багато хто зробив помилку, адже ми читали і є багато наукових погляді, і є в доповідях там європейської комісії, що Крим у нас в стані анексії, а не окупації", – пояснює Ірина.

Нині Ірина разом з іншими студентами оскаржує 14 тестових запитань. Стверджує: аналізували тести з професійними юристами. До Міносвіти подали апеляційну скаргу на 19-ти сторінках. Загалом від студентів міністерство отримало 184 скарги.

"Це зменшення порогового балу, дискваліфікація питань, які не відповідають програмі, які є з помилками. Також наші дії спрямовані на певну превенцію, вже на наступний рік, щоб нашим братам молодшим не довелося так само потерпати, як і нам", – зауважує бакалавр Семен Соха. 

Однак цьогорічні тести легші та менш дискусійні, ніж торік, стверджує викладачка Харківського юридичного університету Надія Писаренко. Вона переконана: для успішного результату достатньо засвоїти бакалаврську програму.

"Тобто ті студенти, які слухали наші лекції, брали участь у дискусіях, брали участь у практичних заняттях, вони повністю готові, аби виконати тести з адміністративного судочинства. Це гарні тести, це не тільки на запам'ятовування, тобто студент має знати про правило, розуміти його", – переконує викладачка.

У Міносвіти визнали: тестові завдання складні, тому прохідний бал понизили. Також скасували два запитання за власною ініціативою і ще стільки ж за запитом скаржників.

"Надійшло 184 таких звернень громадян, тобто скарг. З них більш як 160 написані під копірку. Один і той самий текст скопійований людьми. За результатами опрацювання цих скарг, фаховою комісією додатково дискваліфіковано ще два тестових завдання єдиного фахового вступного випробування. Дискваліфіковані питання в єдиному фаховому вступному випробуванні усім учасникам такого тестування зараховуються як правильні", – пояснив експерт з питань нормативно-правового забезпечення вищої освіти Олександр Пижов.

Пониження прохідного балу харківські студенти-правники вважають перемогою. Кажуть, що чекатимуть від МОНу дискваліфікації ще 12 запитань. Готові звернутися по допомогу до суду.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Два тижні тримали в підвалі: правоохоронці звільнили з полону підприємця Ткаченка
Наступний матеріал
"Не чіпай мову": учасникам акції довелося фактично видирати активіста в поліції – включення
Loading...

В Україні стартувало ЗНО з географії – скільки школярів його проходить

Київські школярі після ЗНО назвали Крим "російським" і принизили кримських татар – нові подробиці скандалу

Київські школярі записали відео про ненависть до кримських татар, але пізніше вибачилися

Студент написав реп, який допомагає легко вивчити історичні дати та навіть математичні теореми

Совсун пояснила, у чому важливість і недоліки вступу абітурієнтів з ОРДЛО без ЗНО

Державне фінансування і ЗНО для заочників можуть скасувати – Шкарлет