Унікальні розповіді про українських волонтерок і волонтерів, які з першого дня російсько-української війни допомагали військовим на фронті. Історії зібрала в книзі "Волонтери: сила небайдужих" Наталка Позняк-Хоменко. Презентували її в столиці.
До видання потрапили 28 історій, викладені від першої особи. Вони розповідають про волонтерську роботу на фронті. Не лише про харчі чи бронежилети, в книзі мовиться про моральний дух армії.
Наприклад, історії волонтерок Діани Макарової та Наталії Воронкової, які організували вивезення мирного населення з Дебальцевого на початку лютого 2015-го. Кожна розповідь унікальна. Книга має майже 300 сторінок.
Авторка ж говорить: написати про волонтерів – це найменше, що могла зробити. Адже саме волонтерський рух став одним із вирішальних факторів спротиву російській агресії.
"Тут представлені різні напрямки волонтерського руху – це і допомога армії, це і матеріальне забезпечення, це і підтримка поранених, це і роботи в госпіталях, це і налагодження культурного діалогу, і допомога людям, які лишилися там у "сірій" зоні. Для мене ця книжка – це мій спосіб сказати дякую кожному, хто в 14-15 роках врятував Україну", – пояснила авторка книги Наталка Позняк-Хоменко.
"Спочатку ми починали з їжі, з форми військової. Пізніше ми взяли під протекцію аеропорт та позицію "Зеніт", які були в повному оточенні й до них можна було доїхати тільки з міста Донецьк. Там було все: від тепловізорів, приборів нічного бачення, тактичних окулярів", – розповіла волонтерка з Донецька Наталія Герасименко.