Фотографії донорів
Фотографії донорів 5 канал

"Кров не червона. Кров – чарівна": як із допомогою фотографій волонтери залучають українців до донорства

Читайте по-русски
Здати кров та сфотографуватися в Центрі крові Інституту Амосова донори можуть щочетверга до кінця зими

Киянка Анастасія Вишневська після обстеження лікаря-терапевта п'є чай із печивом, а потім іде здавати кров. Раз на три місяці дівчина ділиться нею з тими, хто її потребує.

"Я вважаю, що це дуже важливо, тому що це займає дуже мало мого часу, але це дуже сильно може комусь допомогти, мене це дуже надихає", – каже Анастасія.

Зазвичай дівчина здає близько 350 мілілітрів крові, і хоча хотіла б більше, та не може, бо вага не дозволяє.

"Коли віддаєш просто свою кров, то твоя кров оновлюється в організмі і це у якомусь плані навіть корисно для тебе може бути", – вважає киянка.

Через коронавірус та карантин кількість охочих поділитися кров'ю суттєво зменшилася. До пандемії база донорів Центру крові Інституту Амосова містила понад 4 тисячі людей, зараз ледь нараховує півтори. А відтак кров у дефіциті.

"Це рідкісні групи крові, це всі резус негативні донори, починаючи від 1 і закінчуючи 4. Якщо раніше ми приймали вдень до 30 донорів, сьогодні у нас 10-15. Люди справді бояться прийти в заклад, тому що вони розуміють, що можуть підчепити вірус саме тут", – пояснює лікарка-терапевтка, трансфузіологиня Центру крові Інституту Амосова Альона Мига.

Стати донорами можуть тільки повнолітні, вага яких не менше 50-ти кілограмів. Не можна тим, хто приймає ліки або має хронічні недуги. Людям, які перехворіли на коронавірус, лікарі радять здавати кров не раніше, ніж через місяць.

"Максимальний рівень імуноглобуліну, тобто імунітету з'являється після 28 дня, як людина перенесла захворювання, щоб був максимальний рівень антитіл у плазмі, щоб ми не завдали шкоду й імунітету донора, і він міг поділитися своїми антитілами у плазмі", – зауважила лікарка.

Після забору крові Анастасія йде фотографуватися у студію, яку облаштували в цьому центрі. За допомогою фотографій волонтери взялися залучати до донорства та запустили акцію "Кров не червона. Кров – чарівна".

Фотографуються донори з ось таким контейнером, у якому зазвичай зберігають кров, але для фотосесії його наповнили фіолетовою блискучою речовиною. Він символізує суперсилу донорів, які своєю кров'ю, як чарівники, рятують комусь життя. Саме через світлини фотограф намагається передати доброту і щедрість донорів.

"Мені здається, одна з найвищих доброчинностей, що можна зробити – це поділитися своєю власною кров'ю, яка є у твоєму тілі і є запорукою життя, і мені хочеться відзначити, наскільки ці люди добрі і світлі", – запевняє фотограф Сергій Сараханов.

Для тих, хто через погану погоду не хоче або не може приїхати до Центру крові, волонтери забезпечують таксі.

"Не потрібно приводити кожного дня по 100 донорів, потрібно приводити стільки, щоб покрити ту кількість операцій, яка має відбутися завтра, сьогодні. Наразі ми цю норму покриваємо, тобто залучивши 25 донорів в один четвер ми до наступного тижня покриваємо потребу", – зазначила волонтерка ГО "Агенти крові" Софія Телішевська.

Здати кров та сфотографуватися в Центрі крові Інституту Амосова донори можуть щочетверга до кінця зими. А вже навесні волонтери планують зробити виставку портретів у столиці.

Олександр Таран, Іван Лємєхов, "5 канал

Попередній матеріал
"Поверніть новий правопис": студенти вийшли на акцію протесту до будівлі ОАСК – включення
Наступний матеріал
Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій ВРУ – відео
Loading...

У посвідченні водія з'явиться відмітка про згоду чи незгоду на посмертне донорство

Стати донором і заодно безкоштовно зробити тест на COVID-19: як працює система у Черкасах

Криза у службі крові: як через карантин зменшилась кількість донорів та змінилася ситуація тепер

"Вирішили не залишатися осторонь": Криворізькі нацгвардійці здали кров до Всесвітнього дня донора

У Харківській області в тих, хто одужав від коронавірусу, збиратимуть донорську плазму

Черкащанка, яка перехворіла на коронавірус, перша в Україні здала плазму для експериментів