Як заxищають Чернігівщину
Як заxищають Чернігівщину 5 канал

"Відпрацьовують прорив": як чернігівські прикордонники боронять державну межу України з Білоруссю

Читайте по-русски
До оборони рубежів крім прикордонників взялися нацгвардійці, розвідка та нацполіція

Поки стін на українсько-білоруському кордоні немає, до посиленої оборони рубежів узялися не лише прикордонні загони, а й нацгвардійці, розвідка та нацполіція. Оборонці – готові власними силами оберігати кордон від небажаних гостей. Відпрацьовують і злагодження, щоденно. Співпрацюють навіть із місцевим населенням прикордонної Чернігівської області. На кордоні України та Білорусі була і журналістка "5 каналу" Олена Рибінська.

Імовірний прорив кордону України мігрантами з території Білорусі. Сили резерву відпрацьовують свої дії на випадок екстреної ситуації

Прикордонники та Нацгвардія на посиленому чергуванні. Щоденні злагодження. Все, аби кордони України були на замку.

"Нелегітимна влада Білорусі може змінити напрямок нелегальних мігрантів  повернути їх від кордонів Європейського союзу в напрямку України", – розповів началньик Чернігівського прикордонного загону Олександр Чорний.

Проривів держкордону його оборонці нині не фіксують. Та мігранти наче "промацують" межу між країнами. Однак зайдам – зась до України.

П'ятнадцятеро громадян країн Ближнього Сходу напередодні хотіли проїхати в автобусі з Білорусі до України. Запевняли – аби відвідати Львів. На історичні пам'ятки подивитися. Та майже семигодинна робота прикордонників Чернігівського загону таки виявила брехню і невідповідність у даних.

"Їхня мета поїздки не підтвердилася і винесення рішення про їх повернення на територію республіки Білорусь", – розповів Олександр Чорний.

Чернігівщина має понад дві сотні кіломЕтрів кордону з Білоруссю. Понад 40 із них – сухопутні – облаштовані, зокрема, і загороджувальним парканом. Решта з рубежів – річка чи болота. Прикордонники кажуть – переправитися ними не просто або неможливо. Та все ж пильно стежать за всіма ділянками. І таки чекатимуть на анонсоване будівництво фортифікаційних споруд. Бо з ними безпечніше має бути.

У наметах у лісі, нині розташований мобільний підрозділ, за потреби – прикордонники, що тут перебувають, можуть перекривати будь-яку ділянку кордону з Білоруссю.

За потреби працюватимуть спільно з Нацполіцією.

"Ділянка яка нам доручена під повним контролем, спроб поки не фіксується але ми в будь який момент можемо прийти на ту ділянку і повністю протидіяти тим викликам які можуть виникнути", – розповів офіцер прикордонної комендатури швидкого реагування Сергій Гриценко.

Мігранти на Білорусько-польському кордоні залишають свій табір – натомість українські прикордонники та нацгвардійці нікуди не збираються. А паралельно з патрулюванням та злагодженнями – проводять лікнепи з місцевим населенням, аби ті повідомляли про підозрілих осіб до поліції чи прикордонної служби. Бо у разі сприяння злочинцям – кримінальної відповідальності зазнають і вони. 

Тим часом білоруські силовики не знають, що робити з такою кількістю  нелегалів. Їх, за оцінками самих білорусів, нині в країні близько 7 тисяч. Тому існує висока ймовірність, що отримавши  відкоша на польському кордоні, їх поженуть на український. Перші ластівки вже прилітали. 

Олена Рибінська, Богдан Танасійчук, Чернігівська область. "5 канал"

За інформацією поліції Підляського воєводства, напередодні близько 17-ї години (за київським часом) група мігрантів закидала камінням поліцейських на лінії кордону в районі населеного пункту Стажина. В результаті було пошкоджено два поліцейські автомобілі, силовики не постраждали.

За минулу добу польські поліцейські за допомогу мігрантам у нелегальному перетині кордону затримали дев’ятьох осіб: чотирьох громадян Польщі, двох громадян України, громадян Німеччини, Азербайджану та Грузії. Інформується, що кур’єри хотіли нелегально перевезти в автомобілях загалом 34 мігрантів.

Нагадаємо, польські прикордонники упродовж минулої доби запобігли кільком спробам прориву кордону великими групами мігрантів із Білорусі.

Як повідомляв 5.UA, Ірак незабаром почне евакуацію своїх громадян із Білорусі.

Попередній матеріал
Виступ Порошенка на безпековій конференції у Галіфаксі – відео
Наступний матеріал
Заговорити українською за 21 день: як проходить всеукраїнський челендж для викладачів гуртків
Loading...
Однорічна дитина мігрантів померла в лісі на польсько-білоруському кордоні

Однорічна дитина мігрантів померла в лісі на польсько-білоруському кордоні

Мігранти з Білорусі кілька разів намагалися прорватися до Польщі

Мігранти з Білорусі кілька разів намагалися прорватися до Польщі

Ірак незабаром почне евакуацію своїх громадян із Білорусі – подробиці ситуації

Ірак незабаром почне евакуацію своїх громадян із Білорусі – подробиці ситуації

Замість тимчасового: Польща збудує постійний паркан на кордоні з Білоруссю

Замість тимчасового: Польща збудує постійний паркан на кордоні з Білоруссю

Після штурму кордону мігранти повернулися в табір – включення з Польщі

Після штурму кордону мігранти повернулися в табір – включення з Польщі

Нова спроба прориву: мігранти з камінням штурмують кордон Польщі у ПП "Брузги – Кузниця" – відео

Нова спроба прориву: мігранти з камінням штурмують кордон Польщі у ПП "Брузги – Кузниця" – відео