слухання у справі розстрілу Небесної Сотні 5 канал

Відеодоказ та десятки експертиз: у суді відбулось слухання у справі розстрілу Небесної Сотні

Аргументи сторін прямо протилежні: то що ж намагається "просунути" адвокат "беркутівця"

У вівторок, 8 листопада, Святошинський райсуд Києва заслухав чергового потерпілого у справі "беркутівців", яким закидають розстріл Небесної Сотні. Чоловік отримав поранення на Інститутській 20 лютого 2014 року.

За словами прокурорів, куля, яка в нього влучила, була випущена з автомату одного зі спецпризначенців. Адвокати ж "беркутів" наполягають на додатковому розгляді відповідних експертиз, бо попередні здаються їм суперечливими.

Під час слідчого експерименту експерти дійшли висновку, що куля влучила у стілець, який Колесніков тримав у руці, під кутом згори. Та й сам потерпілий на досудових свідченнях припускав, що постріл був здійснений з готелю "Україна".

Нині під час свідчень у суді потерпілий та прокурори вказують, що припущення щодо пострілу з готелю "Україна" можуть і не підтверджуватися, бо Колесніков не бачив моменту пострілу. А на слідчому експерименті експерти чомусь не визначили, що сектор, звідки вівся вогонь, міг був значно ширшим і охопити снігову барикаду, де в ті хвилини перебував спецпідрозділ "Беркут".

"Початкове припущення – це був готель "Україна", тому що це найвища точка, і я від неї захищався. А коли отримав поранення, я взагалі думав, що когось не помітив зі сторони Жовтневого палацу", – каже сам потерпілий Святослав Колесніков.

"На судовому засіданні він вже вказав, що це було лише його припущення. Разом з тим, ці припущення були підтверджені належними доказами. Це має важливе значення, оскільки сторона обвинувачення за незрозумілих обставин все одно намагається стверджувати, що куля прилетіла начебто зі снігової барикади", – стверджує захисник Аброськіна Олександр Горошинський.

Дивіться також: "Це зграя псів": Двоє свідків дали емоційні свідчення про злочини "Беркуту" на Майдані

У суді розглядають і фото кулі, якою влучили в Колеснікова. Прокурори переконані, що попри те, що в справі є кілька експертиз, правильною є та, згідно з якою кулю випустили з автомата "беркутівця" Аброськіна.

"Зроблено категоричний висновок щодо того, що ця куля випущена зі зброї автомата Калашнікова одного з працівників спецроти "Беркуту". Докази є більш ніж достатніми, що стріляли саме представники "Беркуту" зі снігової барикади", – зазначив прокурор ГПУ Олексій Донський.

Як стало відомо, у кримінальному провадженні було проведено більше 35 судово-балістичних експертиз, які мають суттєві протиріччя і невідповідності.

За тиждень суд вирішив провести окреме засідання, на якому розібратися з суперечливими висновками експертів щодо куль та можливого місця пострілів у Колеснікова. Загалом у судовому засіданні планують заслухати ще близько 200 осіб.

 Олексій Братущак, Микола Лєбєдєв, "5 канал"

Попередній матеріал
На фронті і пес допомагає: Захисники Талаківки розповіли, як відповідають на важкі обстріли бойовиків
Наступний матеріал
Посол: 45-й президент США стоятиме перед серйозними викликами
Loading...

"Це зграя псів": Двоє свідків дали емоційні свідчення про злочини "Беркуту" на Майдані

Провокація на засіданні у справі розстрілів на Інститутській: "беркутівців" облили червоною рідиною

Суд у справі розгону Майдану: екс-беркутівці обрали для себе тактику мовчанки

Слухання у справі харківського "Беркуту": що розповіли свідки у суді

"Я взагалі не розумію, які до мене претензії": керівник львівського "Беркуту" про злочини на Майдані

5 канал - трансляція наживо