злочини "Беркуту" на Майдані 5 канал

"Це зграя псів": Двоє свідків дали емоційні свідчення про злочини "Беркуту" на Майдані

Один зі свідків, що був учасником ходи, отримав осколкове поранення ноги і три удари в голову на Інститутській

У Святошинському суді відбулося слухання справи проти керівника львівського "Беркута", на якому  заслухали двох потерпілих, але залишилось ще більше 70.

Один із потерпілих – киянин Олександр Луць – пригадує, як 18 лютого 2014-го люди, які спокійно йшли, раптом почали втікати. А все починалося мирною ходою вулицею Інститутської до Верховної Ради. "Вісім працівників беркуту були озброєні. Дві рушниці при них було..." – каже Луць.

За його словами, один з озброєних "беркутівців" був схожий на Ростислава Пацеляка. Натомість, його адвокат наголошує: "Ми зараз говоримо про людину, схожу на Пацеляка".

"Схожу. В цей час стояв і стріляв, – додає потерпілий. – Я коли побачив, що славний "Беркут" творив на Майдані - це зграя псів..."

Ще емоційнішим був виступ потерпілого Ларіона Лазебного. Тоді йому було 72. "Це був цвіт української нації. Од малих – і 15-літні діти були, і 80-літні, і такі, як я", – згадує Лазебний.

18 лютого 2014 року літній активіст двічі був на межі життя і смерті. На розі Інститутської і Кріпосного він отримав осколкове поранення ноги і три удари в голову, від яких знепритомнів.

"Прийшов у свідомість од того, що на мене падають якісь колоди. Виявляється, на мене падали тіла людей", – каже Ларіон Лазебний.

Захистити командира "беркутівців" його адвокат намагається, повторюючи кілька разів одне й те ж запитання "бачили чи ні?"

А потерпілий зазначає: "Пацеляк несе пряму відповідальність за учинення злодіянь своїми підлеглими...  Я його до кінця життя бачить не хочу".

Дивіться також: "Я взагалі не розумію, які до мене претензії": керівник львівського "Беркуту" про злочини на Майдані

Сам же Пацеляк небагатослівний. Він наголошує, що потерпілі його не упізнали. "Я не маю бажання давати коментарі, але ви все прекрасно чули. Ніхто нікого не впізнає, ніхто нікого не бачив. І що я тут роблю – мені цікаво", – каже обвинувачений.

"Потерпілі підтверджують, що їм були спричинені тілесні ушкодження працівниками "Беркуту" саме в той час і в тому місці, що інкримінується обвинуваченому Пацеляку. Це командир батальйону , в якого під час подій на Майдані було 100 чоловік в підпорядкуванні. Він є їхнім командиром. Повинен відповідати", – наголошує прокурор.

Наступне слухання у справі призначили на ранок четверга, 10 листопада.

Як відомо, Пацеляку інкримінують перевищення службових повноважень, перешкоджання діяльності журналістів та народних депутатів.

Нагадаємо, 18 лютого 2014 року у підпорядкуванні Ростислава Пацеляка на Майдані була сотня "беркутівців", від кийків та зброї яких постраждали щонайменше 80 людей.

Наталія Жижко, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
Бойовики закріпилися в окупованому селі Жолобок і гатять майже щоночі
Наступний матеріал
Політолог назвав ключову відмінність між Клінтон і Трампом
Теги:
Loading...
Провокація на засіданні у справі розстрілів на Інститутській: "беркутівців" облили червоною рідиною

Провокація на засіданні у справі розстрілів на Інститутській: "беркутівців" облили червоною рідиною

Суд у справі розгону Майдану: екс-беркутівці обрали для себе тактику мовчанки

Суд у справі розгону Майдану: екс-беркутівці обрали для себе тактику мовчанки

"Я взагалі не розумію, які до мене претензії": керівник львівського "Беркуту" про злочини на Майдані

"Я взагалі не розумію, які до мене претензії": керівник львівського "Беркуту" про злочини на Майдані

Слухання у справі харківського "Беркуту": що розповіли свідки у суді

Слухання у справі харківського "Беркуту": що розповіли свідки у суді