суд_беркут 5.ua

Слухання у справі харківського "Беркуту": що розповіли свідки у суді

Наразі постраждалі не визнали винним керівника харківської роти спецпризначенців

Подільський суд Києва заслухав свідків у справі харківського "Беркута", від якого за висновками прокуратури, постраждали 109 майданівців. Про це інформує "5 канал".

Наразі постраждалі уже дали свідчення, за яких обставин були травмовані та поранені. Натомість, підсудного – командира підрозділу "Беркута" Віталія Шаповалова – постраждалі не упізнали як свого кривдника. Втім, сторона обвинувачення запевняє, що Шаповалов має бути покараний за протиправні дії своїх підлеглих, оскільки бачив їхні злочинні дії, але не зупинив.

Один зі свідків – киянин Віталій Андрєєв згадує події 18 лютого 2014-го. Тоді він удома побачив трансляцію подій на Майдані. Уже за годину чоловік був у центрі Києва на розі Інститутської та Шовковичної.

За його словами, до того часу все заспокоїлося. Однак, в якусь мить "Беркут" почав кидати в майданівців каміння. Самого чоловіка поцілили гумовою кулею.

"У мене цілився беркутівець. Він перебував посеред вулиці на перехресті. Я кидав у нього камінь, проте не влучив. У цей момент він мене і поцілив. Я отримав кулю в око. Ліве око", – розповідає постраждалий Віталій Андрєєв.

Другий свідок потрапив під кийки беркутівців на Кріпосному провулку, поблизу Будинку офіцерів. "Дивлюсь: летить, тільки встиг руки підняти. По рукам одразу, потім по голові. А переді мною забивали тих, хто не встиг втекти", – згадує ще один свідок Григорій Дорошенко.

Він також стверджує, що бачив щонайменше двох майданівців, які після побиття беркутівцями не рухалися. Сам Дорошенко відбувся синцями по всьому тілу. Він каже, що готовий пробачити підсудного Шаповалова.

"Якщо він поможе, як мені розказували, що він виведе на слід замовників, і тих, хто давав наказ, щоб їх наказали, то я йому пробачу свої рани і все", – каже Дорошенко.

Дивіться також: "Я взагалі не розумію, які до мене претензії": керівник львівського "Беркуту" про злочини на Майдані

Обидва потерпілих не можуть упізнати в підозрюваному того, хто вчиняв проти них злочини. Але адвокат Небесної Сотні запевняє: Шаповалов має бути покараний як командир підрозділу, бійці якого вчиняли протиправні дії.

"Наприклад, другий потерпілий Дорошенко, він розповідав про бійню в Кріпосному провулку, коли було очевидне явне перевищення влади і службових повноважень працівниками "Беркуту". Воно було організоване, цьому ніхто не перешкоджав, ніхто не намагався стримати", – каже Євгенія Закревська, адвокат Небесної Сотні.

Натомість, адвокат Шаповалова каже, що жоден постраждалий не упізнав у підсудному того, хто скривдив їх 18 лютого. Тож конкретно його провина не може бути встановлена. Він переконаний, що харківський підрозділ прибув на місце подій після того, як сталося побиття.

"Мають відповідати конкретно кожен підлеглий. Конкретно Шаповалов не бачив подій, щоб його підлеглі наносили комусь тілесні ушкодження. Харківський "Беркут" підійшов до Кріпосного вже після того, коли це побиття відбулося", – зазначив захисник Шаповалова Ярослав Савчак.

Загалом у суді мають заслухати свідчення 109 постраждалих. Тож слухання справи може розтягнутися на місяці.

Олексій Братущак, Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
"Час.Підсумки дня": Що змусило Путіна погодитись на переговори лідерів нормандської четвірки
Наступний матеріал
У Дубаї запрацює перший у світі робот-поліцейський
Теги:
Loading...
"Я взагалі не розумію, які до мене претензії": керівник львівського "Беркуту" про злочини на Майдані

"Я взагалі не розумію, які до мене претензії": керівник львівського "Беркуту" про злочини на Майдані

Хто та навіщо затягує розгляд справ беркутівців по розстрілах на Майдані - розслідування

Хто та навіщо затягує розгляд справ беркутівців по розстрілах на Майдані - розслідування

Беркутівець розповів, чому не спинив спецпризначенців, які на Інститутській били мітингувальників і стріляли по них

Беркутівець розповів, чому не спинив спецпризначенців, які на Інститутській били мітингувальників і стріляли по них

Екс-беркутівець дав свідчення проти "своїх": силовиків уже затримано – ГПУ

Екс-беркутівець дав свідчення проти "своїх": силовиків уже затримано – ГПУ