Українська правда

Екс-беркутівець дав свідчення проти "своїх": силовиків уже затримано – ГПУ

Напередодні на судовому засіданні екс-беркутівець з Харкова Віктор Шаповалов назвав прізвища колишніх колег, які отримували набої зі свинцевою картеччю замість гумових куль

Частину екс-"беркутівців", про яких раніше розповів підозрюваний спецпризначинець на суді у Харкові, затримали. Інформація про них перевіряється. Про це заявив прокурор ГПУ Олександр Ковальчук в ефірі одного з українських телеканалів, передає УНІАН.

"На даний час деякі з цих працівників "Беркуту" затримані, проводиться досудове розслідування. Щодо інших інформація ще перевіряється", – зауважив Ковальчук.

За його словами, свідчення екс-"беркутівця" дуже допоможуть слідству, а якщо будуть встановлені інші спецназівці, які отримували свинцеві кулі, будуть прийняті відповідні рішення. Крім того, Ковальчук відзначив важливість інформації про наліпки на шоломах, за допомогою яких спецпризначенці з різних областей відрізняли один одного на Майдані у лютому 2014 р. "Щодо наклейок на шоломах. Це допоможе слідству ідентифікувати, який саме підрозділ був присутній у тій чи іншій частині Києва", – повідомили у ГПУ.

Відповідаючи на запитання, скільки спецпризначенків проходить зараз по справі, Ковальчук заявив: "По тим провадженням, де я старший групи прокурорів, це вісім працівників "Беркуту" з різних областей України".

"Є інформація, що колишні працівники "Беркуту" пройшли атестацію і зараз займають різні посади в Нацполіції. На даний час під вартою – чотири колишні працівники "Беркуту", які на час затримання перебували на різних посадах в Нацполіції", – зауважив він.

Нагадаємо, напередодні екс-беркутівець дав свідчення проти "своїх" та розповів про деталі спецоперації на Майдані.

Дивіться також:

Попередній матеріал
Єнот чекає на господарів у притулку для тварин на Київщині
Наступний матеріал
НАЗК відновило доступ до системи е-декларування

Слухання у справі розстрілів на Інститутській: захист оприлюднює нове переконливе відео злочинів "Беркуту"

Справа про розгін Майдану: суд вдруге задовольнив клопотання екс-беркутівців

Екс-беркутівець дав свідчення проти "своїх" та розповів про деталі спецоперації на Майдані

Силовий розгін Майдану та перешкоджання журналістам: у Києві виголосили обвинувачення екс-командиру "Беркута"