справа майдану 5.ua

Слухання у справі розстрілів на Інститутській: захист оприлюднює нове переконливе відео злочинів "Беркуту"

Адвокати Героїв Небесної Сотні намагаються синхронізувати відео, які знімалися в один час на Інститутській, але з різних позицій

У вівторок, 4 жовтня, у Святошинському райсуді столиці допитали двох потерпілих під час масових розстрілів на Інститутській у лютому 2014 року. Про це повідомляє "5 канал".

Як стало відомо, сьогодні свідчили батько Героя Небесної Сотні Микола Котляр та учасник революційних подій, який вижив після трьох вогнепальних поранень – Віталій Гуков. На Майдані двадцятирічний студент-біолог Гуков пробув лише кілька годин. Він приїхав із Харкова на підмогу мітингувальникам лише вранці 20 лютого.

За словами хлопця, він подався угору Інститутською, щоб допомагати зміцнювати барикади. Поблизу Жовтневого палацу у нього влучили три кулі: у праву ступню, ще одна у праву ногу та у ліве плече (ключиця).

Чоловік каже, що не бачив на Інститутській осіб зі зброєю.

Натомість, більше подробиць розповів батько Героя Небесної Сотні – Микола Котляр. Після побиття студентів його син Євген із Харкова переїхав до Києва для того, щоб охороняти барикади на Майдані.

Він загинув близько 10 години ранку 20 лютого на "острівці смерті" на вулиці Інститутській. Через два з половиною роки батько по секундах може відтворити обставини вбивства сина.

"Перша куля – у шию. Підхоплюється весь у крові, і тут його ці сволоти добивають другою кулею. Ви говорили, що це був самозахист, що "Беркут" стріляв із самозахисту. Який сенс добивати поранену людину, можете мені пояснити?" – каже Микола Котляр.

Відповідь на це запитання не мають ані адвокати, ані підсудні. Для підтвердження доказів у суді захисники родин Небесної Сотні намагаються синхронізувати відео, які знімалися в один час, але з різних позицій.

"У матеріалах справи є ще додаткові відео, які можуть дати уявлення, що в момент пострілу відбувалося з іншого боку барикади. Якщо синхронізувати ці відео, то насправді можна, я сподіваюсь, і ми над цим працюємо, дійти до конкретних людей", - повідомляє адвокат родин Небесної Сотні Євгенія Закревська.

"Ви бачили це відео, яке називається 47, на якому вбачається, яким чином саме отримав ушкодження Котляр. У зв'язку з тим, що отримав кулю з напрямку там, де перебував "Беркут", а саме - у чорній формі, як на відео ми це бачили, з жовтими стрічками", – стверджує прокурор ГПУ Яніс Симонов.

Дивіться такожЕкс-беркутівець дав свідчення проти "своїх" та розповів про деталі спецоперації на Майдані

Сторона захисту продовжує наголошувати, що мітингувальники начебто атакували правоохоронців, а ті оборонялися.

"Характер дій протестувальників є груповий, і характер їхньої поведінки. Не свідчить це про те, що вони мирно налаштовані. Це агресивні дії, які направлені проти правоохоронців. Як це сприймали правоохоронці, які, як ви кажете, там знаходились, будемо питати в правоохоронців, які там ймовірно знаходились", – пояснює адвокат підсудних Стефан Решка.

Пояснення 20 потерпілих уже заслухали, попереду – ще 80. Лише тоді можна буде перейти до допиту свідків, яких понад тисяча. Усі сторони процесу переконані, що розгляд справи затягнеться не на один рік.

Леся Головата, Микола Лєбєдєв, "5 канал"

Дивіться також:

Попередній матеріал
Яніка Мерило: На високому рівні влади корупція є і завжди буде. Не буде ніколи 100% безкорупційної держави
Наступний матеріал
Штаб АТО: Під Славним бойовики застосували протитанкові ракети

Екс-беркутівець дав свідчення проти "своїх" та розповів про деталі спецоперації на Майдані

Силовий розгін Майдану та перешкоджання журналістам: у Києві виголосили обвинувачення екс-командиру "Беркута"

Розстріли на Майдані: захисники "екс-беркутівців" стверджують, що бійці стріляли для самозахисту

Розстріли на Майдані: експертиза довела, що смертельну кулю по активістові випустили зі зброї командира "Беркуту"