суд_Беркут 5.ua

Силовий розгін Майдану та перешкоджання журналістам: у Києві виголосили обвинувачення екс-командиру "Беркута"

Адвокати неодноразово намагались повернути обвинувальний акт щодо екс-командира Львівської роти спецпризначенців

У Святошинському райсуді Києва виголошують обвинувальний акт у справі екс-командира Львівської роти "Беркута" Ростислава Пацеляка. Йому інкримінують виконання злочинних наказів щодо розгону мітингувальників 18 лютого 2014 року на вулицях Грушевського, Інститутській та Кловському узвозі.

Як зазначається, того дня спецпризначенці, оснащенні гумовами кийками, світлошумовими гранатами та помповими рушницями, силою розганяли людей з урядового кварталу. На цих вулицях діяли спецпризначенці саме з львівського та харківського "Беркута".

Як відомо, Ростиславу Пацеляку закидають ще й перешкоджання журналістській діяльності, адже саме він надав наказ підлеглим застосувати силу, зокрема, й до знімальної групи "5 каналу".

"Невстановлені слідством співробітники "Беркута", виконуючи явно злочинний наказ командира "Беркута" при МВС у Львівській області Пацеляка, достовірно розуміючи, що Клименко та Сафаров є журналістами, затримали їх із застосуванням надмірної фізичної сили та спеціальних засобів , а також незаконно вилучили в них зібрані матеріали та технічні засоби.", - зазначив прокурор Валентин Хавін.

Натомість, адвокат Ростислава Пацеляка Наталя Вознюк стверджує: "Постраждалі є майже в усій центральній частині міста Києва без зазначення конкретного місця…Частіше за все лунала фраза, що це не встановлені особи. Про всі ці недоліки ми казали ще під час першого засідання, що було підставою, як ми вважали, для повернення обвинувального акту . У зв'язку з тим, що він не повернутий, будемо розглядати його таким як він є".

Нагадаємо, 15 вересня колишнього керівника львівського "Беркуту" Ростислава Пацеляка відпустили під особисте зобов'язання.

Попередній матеріал
Прибуття спортсменів Паралімпійської збірної України з Ріо-де-Жанейро – завершено
Наступний матеріал
НАБУ затримало співробітника ГПУ за "зловживання службовим становищем"
Теги:
Loading...

Засідання за 7 хвилин: екс-керівника львівського "Беркуту" відпустили під особисте зобов'язання

Розстріли на Майдані: захисники "екс-беркутівців" стверджують, що бійці стріляли для самозахисту

Розстріли на Майдані: експертиза довела, що смертельну кулю по активістові випустили зі зброї командира "Беркуту"

Суд у справі екс-"беркутівців" допитав експертів з балістики