Слава Україні! Це "Історія для дорослих". Почнемо з найважливішого: росія уже програла війну. Щоправда, наразі наша перемога лише на фронті символів та їжі
На Росії давно підгорало з цього приводу – навіть у міністерстві закордонних справ не могли змиритися з втратою.
"Не можна було ділитися борщем!", – заявляла Марія Захарова.
А все чому? Бо прецедент. Адже якщо уважніше придивитися, то майже усі російські символи – крадені. Від матрьошки і водки – до прапора.
Майже кожен російський символ – або брехня або крадіжка.
"У нас в росії завжди є такий вираз – важка ти шапка мономаха", – розумничав колись путін. Ну от – будь ласка – типова російська брехня.
Те, що він називає "шапкою мономаха", досить довго носили московитські князі та царі. Вони створили легенду і врешті самі у неї повірили, що шапка – подарунок константинопольського імператора Костянтина Мономаха, а отже москва – третій Рим, а четвертому не бувати. Насправді міф розвіявся давно: шапка справді подарунок царя – тільки от не Візантії, а хана Золотої орди і підтверджувала васалітет Москви перед монголами.
А який головний символ країни? Звісно, прапор. У росії це червоно–синьо–білий триколор, більш відомий як аквафреш.
Скільки років цій ганчірці і як вона взагалі з’явилася? Історія цікава і повчальна. Навіть наприкінці 17 ст. у московії ще не існувало прапора. І флоту не було, до речі, зовсім. Врешті побудувати перший військовий корабель запросили нідерландців. Перед тим як спустити судно на воду ті поцікавилися – а який прапор підіймати? Чим здивували усіх чиновників та царя Олексія. Врешті до нідерландців звернулися з зустрічним питанням – а який прапор підіймають у них на батьківщині? Який–який? – звісно, нідерландський – червоно–біло–синій. Московити, не довго думаючи, замовили для свого першого корабля саме такі тканини – червону білу і синю. Але щоб не вийшло геть нідерландського корабля, додали свого двоголового орла. А згодом поміняли смуги місцями.
У 19 ст. однак якийсь німецький барон звернув увагу царя Олександра ІІ, що кольори російського прапора та герба не співпадають, а це, мовляв, суперечить правилам геральдики. Цар злякався і вирішив змінити прапор. Довго не думав, а вкрав австрійський прапор габсбургів – чорно–жовтий – просто додавши до нього білу смугу.
Але згодом цей штандарт визнали надо німецьким і повернулися до видозміненого нідерландського прапора як "ісконно русского".
А що там у Росії з гімнОм? А, вибачте – з гімном.
Та все те саме. Це ще радянський гімн, тільки слова трохи змінили. Автор музики – Олександр Коптєлов, відомий як Александров. Він же, як пишуть у вікіпедії, автор музики до пісні "Священна війна".
Зачекайте! Цю пісню росіяни скомуніздили, при цьому не посоромилися зробити це в українських повстанців Криворіжжя 1919 р.
Дехто каже, що і гімн СРСР, а тепер ерефії Коптєлов–Александров підслухав – у українського композитора Лисенка. Самі послухайте у відео і вирішуйте.
А тепер про Петра Ілліча Чайковського.
Композитор українського походження, але який вважав себе росіянином. Автор балету "Лебедине озеро". Та "Лускунчика" – танців, які на багато років стали візитівкою росії за кордоном. У "Лускунчику", зокрема, є такий собі трепак (трипер це стара назва гонореї!). Та ні – це не трепак у сенсі трипер, а...
...трепак – тобто такий танець, начебто російський народний.
Як стверджують джерела, у давнину тріпаком називали безладне дригання ногами російський чоловіків, які ситно поїли та випили. Але чомусь з часом особливо у балеті російський трепак став дуже нагадувати український гопак.
Збіг? Та звісно ж ні. Як і те, що консерваторія у Києві досі носить ім’я хорошого русского композитора Чайковського.
От що перше спадає вам на думку при слові росія?
Ну звісно – водка. Водка буває різна – русска, столична, головне – російська.
"руской водкє більше 500 років", – каже Пан Карпан
Стривайте. Але ж у російській мові до середини 19 ст. навіть слова такого не було. Може, вони щось переплутали?
Ми все ж пошукали документи і з’ясували, що навіть слово "водка" має польське походження – від "вудка". В Україні водками називалися слабоалкогольні настоянки. А от міцним напоєм була горілка – та, що горить. Вона ж оковита, тобто аква віта – вода життя.
Московити переважно вживали навіть не самогон, а брагу. Та й сьогодні на росії переважає не горілка, а настоянка глоду, який там називають страшним словом "бояришнік".
Ну гаразд, скажете ви, але ж матрьошка! Що може бути більш російським та потворним? От навіть Нетфлікс серіал такий зняв, де матрьошка перекладається як "рашн дол" – російська лялька.
От тільки насправді правильніше було б казати – японська лялька. Наприкінці 19 ст. одному московському купцю з далекого острова Хонсю привезли місцеву іграшку – порожнисту ляльку Дарума. Йому настільки сподобалося, що він вирішив зробити щось схоже, але на російський манер – так і з’явилася матрьошка.
Наполегливості просувати себе у світі московитам ніколи не бракувало, і так матрьошка стала російською лялькою.
Що залишається? Самовар? Теж крадено. Його справжня батьківщина – Китай.
Пельмені? Далекосхідна страва. Походить з Китаю, до Росії потрапило через поневолені народи Уралу.
Може, балалайка? Перероблена у 19 ст. версія татарської домри.
та сама історія з гармонню.
Найпопулярніший автомобіль "жигуль–копійка"? Це справжній італійський фіат-124.
Врешті, навіть назва країни, росія, як відомо, теж вкрадена.
Що ж, століття крадіжок завершується. Грабіжника нарешті викрито, пора віддавати награбоване і нести заслужене покарання.
Читайте також: Як греки принесли у Крим прогрес, коли на болотах росії ще й жаби на квакали – історичний екскурс
Дивіться відео за темою: КАРКОЛОМНЕ ВІДЕО! Як це було: початок вторгнення росії в Україну - 24 лютого 2022 року
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.