Ялта – українське місто на південному узбережжі Криму, тимчасово окуповане рф із 2014 р. Великий порт і курорт, що приймав гостей з усього півострова, материкової частини України та інших країн. Свого часу тут відпочивали та оздоровлювалися поетеса Леся Українка, письменник Михайло Коцюбинський, науковець Володимир Вернадський і багато інших видатних українців.
У часи незалежності України Ялтинській міській раді підпорядковувалася територія ("Велика Ялта"), яка охоплювала також місто Алупка, низку селищ і сіл уздовж Чорного моря від мису Сарич до гори Аю-Даг. Ця місцевість приваблювала не лише м'яким кліматом, а й унікальними пам'ятками садово-паркового мистецтва. Серед них Лівадійський і Масандрівський парки. Також відпочивальники полюбляли відвідувати місцеві музеї. Наприклад, музей просто неба "Галявина казок" і меморіальний музей Лесі Українки.
"Розширення культурної території є підґрунтям для розширення територіального. Ми маємо повернути собі Крим і для цього потрібно тримати зв'язок Криму з українським минулим", – каже Саша Кольцова, солістка гурту "Крихітка"
Пальми на набережній, дбайливо вкутані від холодів узимку, плоди граната й інжиру, зірвані прямо з дерев, кріплені вина ялтинських виноробень, сходи у двориках, вітер із Кримських гір, гул водоспаду Учан-Су – усе це ми неодмінно повернемо.
Адже Крим – це Україна.
Проєкт "Хоробрі міста" створений для підтримки людей із тимчасово окупованих українських міст, містечок і сіл, які не потребували жодного "визволення", а тепер сміливо чинять опір загарбникам або ж тимчасово покинули свої домівки.
У межах проєкту вже вийшли відео про Нову Каховку, Бердянськ, Мелітополь, Херсон, Маріуполь, Скадовськ, Сєвєродонецьк, Старобільськ, Донецьк, Луганськ, Сімферополь та Бахчисарай. Новий сезон присвячений Криму і складатиметься з трьох відео та пісень.
Усі ці відеоролики – про дух цих міст та їхніх мешканців і водночас про кожного українця й українку, які зараз не можуть цілком безпечно почуватися у своєму домі.
Українці – єдині й незламні. Кожне наше місто – це Україна.
Над проєктом працювали:
- Автор проєкту: Богдан Логвиненко
- Слова пісні: Олександра Кольцова
- Музика: Олександра Кольцова, Дмитро Леонов, Артур Михайленко
- Саундінженер: Ростислав Терешко
- Програмування: Віталій Телезин
- Режисер: Микола Носок
- Монтаж відео: Павло Ковтун
- Продюсерка проєкту: Єлизавета Цимбаліст
- Грантовий менеджер: Мар'ян Манько
- Переклад сценарію: Марина Бакало
- Пруфрідер: Дмитро Васковський
- Збір інформації: Віталій Побережний, Наталя Вишинська
- Копірайтерка: Дарина Мудрак
- Редакторки: Наталія Понеділок, Аня Яблучна
- Графічні редакторки: Катерина Пташка, Олександра Родіонова
- Контент-менеджерка: Катерина Юзефик
Проєкт "Хоробрі міста, що чинять опір" створений за допомогою експертів з кожного міста та регіону, перелік яких ми публікуємо разом з кожним новим відео.
Про Ukraїner
Ukraїner – це спільнота та організація, що з 2016 р. досліджує Україну та український контекст, розповідає історії самим українцям, а також транслює їх у світ, перекладаючи десятками мов.
24 лютого 2022 р. росія розпочала повномасштабну війну проти України. Цього ж дня Ukraїner перезапустив усі свої канали комунікації, що почали мовити про війну та подолання катастроф, спричинених окупаційними військами.
Ukraїner, як і раніше, залишається майданчиком історій з України для усього світу. Але якщо раніше ці історії були про миролюбну країну, що змінюється і реформується, то сьогодні це – країна, що воює за свою свободу, з оповідями про запеклу боротьбу, героїзм та відданість справі. Сьогодні українці діляться досвідом сміливого опору і перемог з усім світом та пояснюють, чому світ також має боротися за демократичні цінності на боці України.
- Читайте Ukraїner різними мовами: https://heylink.me/ukrainer/
- Не забудьте підписатись на канал: http://ukrainer.ua
- Спостерігайте за Ukraїner в Instagram: https://www.instagram.com/ukrainer_net/
- Стежте за Ukraїner у ФБ: https://www.facebook.com/ukrainer.net/
- Ukraїner in English: https://www.youtube.com/c/UkrainerinEnglish/videos
- Підписуйтесь на Ukraїner в TikTok: https://www.tiktok.com/@ukrainer.net?lang=en
Нагадаємо, 23 лютого, напередодні роковин повномасштабного вторгнення рф в Україну, на двох радіостанціях в тимчасово окупованому Криму замість редакційних програм пролунало звернення очільника ГУР Міноборони Кирила Буданова. Радіомовлення оперативно перервали. При цьому в Сімферополі та Севастополі зламати ефір не вдалося.
Крім того, в лютому Вашингтон заявив, що не перешкоджатиме рішенням Києва атакувати російські військові об'єкти в Криму, позаяк півострів територією України. Тож військові бази московії в Криму – це легітимні цілі для ЗСУ.
Зауважимо, що "бавовна" в регіоні трапляється. Зокрема, нещодавно потужний вибух пролунав поблизу тимчасово окупованого Армянська, що на півночі Криму.
До речі, карма за окупацію півострова не змушує себе чекати. Так, на початку лютого "бавовна" завітала до Бєлгородської області. Там горів Борисівський завод мостових металоконструкцій, де виготовляли деталі для Керченського мосту.
Дивіться відео за темою: КРИМ: СПРОТИВ ЗРОСТАЄ | Марафон "НЕЗЛАМНА КРАЇНА" – 28.01.2023
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.