Сергій Вікарчук
Сергій Вікарчук 5 канал

"Ветеранський бізнес": історія переселенця, який боронив державу і згодом успішно інтегрувався в мирне життя

Читайте по-русски
Бізнес – один з ефективних методів повернення учасника бойових дій до цивільного життя, зазначають в Асоціації

Сергій Вікарчук – власник туристичного клубу, який він назвав своїм іменем. Сьогодні Сергій –  успішний ветеран-підприємець. А ще 7 років тому, після окупації Криму, йому, чиновнику євпаторійської міської ради, було дуже несолодко.

"З мене почали робити неадекватну людину в одну мить. Із Сергія Володимировича я перетворився у фашиста, бандеру", – каже ветеран-підприємець.

Переслідування у Криму за проукраїнську позицію та небажання миритися з окупацією стали причиною того, що Сергій з однією валізою, дружиною та двома маленькими донечками виїхав із півострова.

"У серпні 2014 року ми кардинально переїжджаємо. Хапаємо одну валізу, в ній лежать декілька іграшок, інгалятор доньки, і приїжджаємо в Київ", – розповідає Сергій.

Життя в хостелах. Відсутність роботи. Не завжди доброзичливе ставлення до переселенців не зломили Сергія. Коли він трохи став на ноги і знайшов роботу в державній компанії – задумався про війну.

"Коли були Дебальцевські бої, я зрозумів, що все, вже кінець, я побачив, що мої друзі йдуть на війну, а я що? Я ж можу тримати зброю", – пригадує чоловік.

У квітні 2015-го Сергія мобілізували. Він стояв в обороні Маріуполя у складі 56 маріупольської бригади. Відслужив рік і повернувся додому. Уже геть іншим. Почав працювати туроператором у компанії свого товариша. Вивчив цю справу і надихнувся на вільне підприємницьке плавання.

"Подався на грант МОМ, виграв ноутбук ось цей, виграв гоу про, виграв ще якісь речі, які дозволяють мені зберігати інформацію, знімати і писати. Все тут в голові", – пояснює ветеран.

Він сам собі маркетолог, агент і директор. Турбізнес дозволяє працювати з будь-якої точки світу, не винаймати офіс і не тримати штат. Поки що. У середньому за рік він відправляє 40-50 людей на відпочинок. Учасникам бойових дій – знижки.

"Ми тут життя почали з чистого аркуша, в нас нічого немає, всі зв'язки напрацьовуються зараз, ми тут нікого не знали, але ми вижили, живемо і боремося. У єдності є сила, без єдності ми розпорошені і не маємо цієї енергії", – наголошує Сергій Вікарчук.

Сергій Позняк – теж ветеран, але в бізнесі не новачок. Займався ним ще до війни. Нині очолює Асоціацію підприємців-ветеранів АТО. Організація тільки набирає обертів. У планах – консультації, юридична підтримка, опіка та пільгове кредитування ветеранів-підприємців.

"Бізнес – це така сублімація війни, і ветерану, який займається бізнесом, він по суті виконує бойове завдання, але у мирному форматі", – запевняє голова Асоціації підприємців-ветеранів АТО Сергій Позняк.

Бізнес – один з ефективних методів повернення учасника бойових дій до цивільного життя. Об'єднати ветеранів на одному майданчику і підтримувати їх – це і є основна задача Асоціації.

"У нас є концепція про ветеранський бізнес, в нас є робоча група спільна з парламентарями та профільним міністерством, ця ідея була проговорена на форумі про створення депутатського міжфракційного об'єднання. Це реалізовані кейси. Ми – самодостатні", – зауважує ветеран-підприємець Сергій Позняк.

Самодостатність виявляється ще й у тому, що ветерани, які знайшли себе в мирному житті, не чекають пільг та виплат від держави. Вони воліють переходити з категорії соціальних утриманців у категорію фінансово незалежних.

"Чому у деяких людей паркани похилені? Бо вони не встали і не змінили це життя, ветерану потрібно встати і діяти", – переконує Сергій Вікарчук.

Яна Холодна, Ігор Костюк, Олексій Іванченко, "5 канал"

Читайте також: "Нам знімають відосики про патріотизм президента, а паралельно фактично знищують бойових генералів" – ветеран АТО про справу Павловського 

Попередній матеріал
Нову злітно-посадкову смугу відкрили в аеропорту "Одеса" – включення з місця
Наступний матеріал
Важлива заява фракції "Європейська солідарність" у Раді – трансляція
Loading...

"Нам знімають відосики про патріотизм президента, а паралельно фактично знищують бойових генералів" – ветеран АТО про справу Павловського

Не воювати, а будувати: два десятки учасників бойових дій повернулися на Схід – сюжет

Переслідування ветеранів: чому справ проти захисників стає більше – "Прямим текстом із Юрієм Луценком"

Зрив спецоперації з "вагнерівцями": як активісти подавали заяву в ДБР про "держзраду" Зеленського – сюжет

Замість "гризти граніт науки" – пішов на Донбас: історія ветерана АТО, який створив ІТ-компанію

Здолати тисячу кілометрів з національним стягом: двоє ветеранів взяли участь у велопробігу