Польща Україна
Польща Україна Фото naftogaz.com

Верховна Рада відповіла на рішення парламенту Польщі щодо Волинської трагедії

  ВР вважає, що ухвалення парламентом Польщі зазначених постанов поставило під загрозу політичний і дипломатичний доробок

  Верховна Рада закликала польських колег припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії та зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємин між Україною та Польщею для зміцнення партнерства у демократичній Європі на підставі європейських цінностей. Про це йдеться в ухваленій постанові №5095.

  Підтримали заяву 247 із 335 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі. У повному складі не голосувала фракція "Опозиційного блоку".

  У заяві йдеться, що Верховна Рада "з жалем, розчаруванням і глибокою стурбованістю сприйняла рішення Сенату і згодом ухвалення Сеймом Республіки Польща постанови від 22 липня 2016 року "Щодо вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках", якою надана політично та юридично некоректна оцінка трагічної сторінки українсько-польської історії, що стосується подій, зокрема конфлікту між нашими народами у період Другої світової війни".

  У заяві сказано, що ВР вважає "встановлення Сеймом Республіки Польща "Національного дня пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках" за вияв політизації трагічних сторінок українсько-польської історії".

  ВР вважає, що ухвалення парламентом Польщі зазначених постанов поставило під загрозу політичний і дипломатичний доробок та зусилля двох держав і народів, спрямовані на взаємне прощення, примирення та вшанування пам'яті невинних жертв – українців та поляків. Також Верховна Рада засуджує односторонні дії Сенату та Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття.

  У зв'язку з цим ВР закликала польських колег припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії та "зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємин між Україною і Польщею для зміцнення партнерства в демократичній Європі на підставі європейських цінностей". 

  У ВР звернули увагу польських депутатів, усієї польської влади та суспільства на те, що антиукраїнські дії та розпалювання антиукраїнських настроїв розгортається в момент найбільшої вразливості Української держави, яка перебуває у стані війни з Російською Федерацією. "У цій війні агресор використовує історичні питання, зокрема події 40-х років ХХ століття як один з елементів війни проти нашої держави", – сказано в заяві.

  Український парламент закликав істориків продовжити фаховий діалог, а політиків України і Польщі – припинити інструменталізувати історичну науку заради досягнення тимчасових політичних вигод.

  Як повідомляв 5.ua, 22 липня 2016 року Польща ухвалила резолюцію щодо Волинської трагедії

  Попередній матеріал
  Пентагон призначив радника з питань оборони України
  Наступний матеріал
  У США перекинулося інкасаторське авто: сотні тисяч монет опинилися на автобані

  Експерт: Заява польського Сейму щодо Волинської трагедії – трагедія для Польщі

  Президент Порошенко та Анджей Дуда узгодили дії задля вирішення питання Волинської трагедії

  Дещиця: Чи зможе Україна використати Волинську трагедію для зміцнення відносин із Польщею

  Волинська трагедія: чи витримають українсько-польські взаємини нову кризу

  У Волинській області спостерігачі зафіксували низку порушень на довиборах у Верховну Раду

  Навіщо Варшаві політизувати Волинську трагедію