Дуда 5 канал

Президент Порошенко та Анджей Дуда узгодили дії задля вирішення питання Волинської трагедії

Наразі у відносинах Польщі та України існує напруга через суперечності щодо подій 1943-1944 років

Спільні кроки задля вирішення питання Волинської трагедії Україна та Польща планують узгодити вже до кінця грудня цьогоріч. Про це заявив глава польської держави Анжей Дуда після перемов з українським президентом у Києві.

"Ми будемо продовжувати діалог щодо спільної історичної пам'яті і будемо прагнути до того, щоб він був ще продуктивнішим. Ви можете сподіватися на наші узгоджені дії. Гадаю, вже у грудні ми говоритимемо про конкретні речі", – повідомив Дуда.

Зазначимо, що візит чільника Польщі до України відбувся у час, коли між країнами існує певна напруга у відносинах. Причиною цього є невирішене питання Волинської трагедії – подій, що відбувались у 1943-1944 роках.

Однак під час зустрічі і Президент України Петро Порошенко, і глава польської держави Анджей Дуда наголошували, що Польща залишається головним адвокатом України у Євросоюзі, усіляко підтримує прагнення офіційного Києва до євроінтеграції та натовських стандартів.

Крім того, за словами Дуди, Польща й надалі підтримує санкції проти Росії і засуджує анексію Криму.

Зауважимо, що візит голови Польщі припав на 25-ту річницю Незалежності України, що є дещо символічним, оскільки Польща була першою країною, яка свого часу вже 2 грудня 1991 року визнала Незалежність України.

Нагадаємо, 22 липня польський сейм визнав Волинську трагедію геноцидом, який вчинили українські націоналісти проти мешканців Другої Речі Посполитої.

У відповідь на це 3 серпня у Раді зареєстрували проект постанови про вшанування пам’яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою щодо українців від 1919 до 1951 років.

Попередній матеріал
МЗС України вимагає від "маріонеток Кремля" припинити залякування спостерігачів ОБСЄ
Наступний матеріал
Президент Німеччини привітав українців з Днем Незалежності
Теги:
Loading...

Дуда запросив Порошенка до Польщі

Дещиця: Чи зможе Україна використати Волинську трагедію для зміцнення відносин із Польщею

Польща ухвалила резолюцію щодо Волинської трагедії

Волинська трагедія: чи витримають українсько-польські взаємини нову кризу