фото РБК-Україна

Польща ухвалила резолюцію щодо Волинської трагедії

Сейм також висловлює солідарність з Україною, яка бореться із зовнішньою агресією щодо збереження територіальної цілісності країни

Нижня палата польського парламенту ухвалила у п’ятницю резолюцію щодо волинської трагедії, назвавши її "геноцидом польського народу" і встановивши 11 липня Національним днем пам’яті. За ухвалення документа проголосували 432 депутати Сейму, утрималися 10 законодавців, проти не було жодного голосу, пише "Укрінформ".

"Сейм Речі Посполитої встановлює 11 липня – в річницю апогею злочину – Національним днем пам’яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами щодо громадян Другої Речі Посполитої", – мовиться в документі.

У ній підкреслюється, що в "результаті здійсненого упродовж 1943-1945 років геноциду було вбито понад 100 тис. громадян Другої Речі Посполитої, в основному селян".

Водночас у резолюції зазначається, що "не можна ані замовчувати, ані не брати до уваги польські атаки у відповідь на українські села, в результаті яких гинуло цивільне населення".

У резолюції Сейм також висловлює солідарність з Україною, яка бореться із зовнішньою агресією щодо збереження територіальної цілісності країни.

Як зазначається, документ набуває чинності відразу після його ухвалення сеймом. Ухваленню резолюції передувала кількамісячна бурхлива дискусія щодо змісту документа, який постійно змінювався і доповнювався. В результаті слово "мучеництво", яке було у початковій версії резолюції, було замінено на "геноцид". Зміни до резолюції вносилися до останнього моменту перед голосуванням.

Як інформував 5.ua, для радикально налаштованих поляків та правих політичних сил вшанування українцями воїнів та керівників ОУН та УПА сприймається як особиста образа.

Попередній матеріал
У Бразилії заарештували близько 10 підозрюваних у підготовці терактів на Олімпійських іграх
Наступний матеріал
На Кіровоградщині підприємці намагалися вручити слідчому $35 тис. хабара
Loading...

У Бразилії заарештували близько 10 підозрюваних у підготовці терактів на Олімпійських іграх

Кабмін запустить систему онлайн-моніторингу виконання своєї програми дій

Стрілянина у Туреччині: загинуло троє правоохоронців, ще двоє отримали поранення

Розмінування Донбасу: в Міноборони розповіли, скільки мін та вибухівки знешкоджено від початку АТО

В Авдіївці відновили електропостачання, та через нічний обстріл знеструмлено фільтрувальну станцію – штаб АТО

Отруєння шаурмою в Ізмаїлі: кількість постраждалих зросла до 76 осіб