Іван Патриляк
5 канал

Волинська трагедія: чи витримають українсько-польські взаємини нову кризу

У Сеймі Польщі зареєстровано три законопроекти, де українців звинувачують в "етнічних чистках і геноциді"

Про непрості українсько-польські стосунки, причини виникнення такої ситуації саме зараз та шляхи відновлення історичної справедливості в ефірі "5 каналу" говорив історик Іван Патриляк.

"Для того щоб продемонструвати, що Волинська трагедія була геноцидом, польська історіографія і польський політикум слідом за нею беруть один епізод і виривають його із контексту всіх подій. Польська сторона намагається показати, наприклад, події липня 1943 року як геноцид, не демонструючи, що відбувалося до того і що відбувалося після того", – зазначив історик. 

Нагадаємо, верхня палата польського парламенту прийняла постанову щодо Волинської трагедії. У резолюції сенатори закликають польський Сейм визначити 11 липня "Національним днем пам'яті жертв геноциду, скоєного українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої". Зазначимо, що сьогодні, 19 липня, нижня палата польського парламенту може проголосувати визнання "волинських подій" геноцидом поляків, здійсненим українцями, а також установити спеціальний день їх пам'яті.

Також зазначимо, що ініціативи визнання 11 липня Днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого підрозділами ОУН-УПА, з'являлися і раніше. У 2013 році схожий законопроект був складений представниками партій "Право і Справедливість", "Солідарна Польща" та Польської селянської партії.

Як повідомляв 5.ua, 5 липня 2016 року польські урядовці відправили в Україну звернення про прощення та примирення.

Попередній матеріал
Мінометний обстріл Попасної: господарям будинку дивом вдалося вцілити
Наступний матеріал
Шварценеггер приїхав підтримати Кличка перед поєдинком з Ф'юрі

Визнання Волинської трагедії геноцидом стане ударом для українсько-польських відносин – В'ятрович

"Зовсім не смішно": в Росії прокоментували заяву міністра оборони Польщі щодо Волинської трагедії