Братній лист: польські урядовці відправили в Україну звернення про прощення та примирення

  Автори листа сподіваються, що народи спільно "куватимуть справжнє братерство"

  Колишні польські президенти, міністри і політики написали листа до братів-українців. Лист є відповіддю на звернення українських інтелектуалів з проханням про прощення і примирення, яке надійшло до Польщі у червні, повідомляє "Радіо Свобода".

  "Дякуємо за вашого листа і просимо вибачити кривди, завдані нашим братам-українцям польськими руками", – так розпочинається звернення відомих польських політиків і громадських діячів до українського народу.

  Автори звернення зазначають: "З часом, на наше спільне нещастя, на зміну єдності прийшла ненависть і націоналізм, а також їхня рідна дитина – злочин, – якого зазнали поляки та українці на Волині, у Східній Галичині, на Холмщині, у Бескидах та на Перемиській землі".

  Водночас, вони втішені листом із України, де є слова "просимо пробачити" і в якому українці не уникають відповідальності за кривду, заподіяну полякам у сорокових роках минулого століття. "Ми також віддаємо шану жертвам братовбивчих польсько-українських конфліктів", – наголошується в документі.

  На думку авторів листа, відшкодуванням провин у відносинах між двома народами повинно стати "кування справжнього братерства". Це потрібно робити "наперекір польській та українській малодушності, у добрі, але також у погані часи, які, можливо, починаються у нашій спільній Європі, над якою нависла загроза націоналізмів та російського імперіалізму".

  Крім того, польські активісти підкреслили: "Висловлюємо вам наше захоплення та солідарність у боротьбі з агресором, який понад два роки окуповує частину української землі, намагаючись не допустити до здійснення вашої мрії про життя в об’єднаній Європі".

  Як стало відомо, відкритого листа до "братів-українців" адресували троє колишніх польських президентів – Лех Валенса, Александр Кваснєвський та Броніслав Коморовський. Звернення також підписали колишні міністри закордонних справ Польщі Анджей Олеховський, Адам Ротфельд, Радослав Сікорський та Ґжеґож Схетина.

  Нагадаємо, Україна та Польща запускають амбітний проект з обміну молоддю.

  Попередній матеріал
  На українсько-польському кордоні продовжують блокувати один пункт пропуску
  Наступний матеріал
  Береза: Голосування за зняття недоторканості з Онищенка - це іспит для нинішньої Верховної Ради

  Саміт НАТО зупинить російську загрозу – міністр оборони Польщі

  У Польщі російські "тролі" розгорнули масштабну кампанію з дискредитації України – ЗМІ

  Україна та Польща запускають амбітний проект з обміну молоддю

  У Польщі спецслужби провели обшук у проросійських активістів