Україна та Польща запускають амбітний проект з обміну молоддю

  На початку липня буде оголошено конкурс на проекти та програми для українських та польських молодіжних й освітніх організацій

  Українські та польські організації з липня зможуть подавати в обох країнах заявки на конкурс щодо реалізації різноманітних проектів у рамках українсько-польського молодіжного обміну. Про це за результатами візиту до Варшави для обговорення деталей спільного проекту повідомив заступник міністра молоді та спорту, голова української підгрупи Українсько-Польської Ради обміну молоддю Олександр Ярема, повідомляє "Укрінформ".

  "На початку липня ми оголосимо конкурс на проекти та програми для українських та польських молодіжних й освітніх організацій, щоб вони отримали підтримку на реалізацію двосторонніх проектів, які відбуватимуться як в Україні, так і в Польщі", – наголосив Ярема.

  Ключовим моментом він назвав те, що участь у цих проектах українці і поляки братимуть у пропорції 50:50.

  "Ми домовилися, що в кожному молодіжному проекті має брати участь не менше 10 осіб (5 українців і 5 поляків. – Ред.), і він має тривати не менше як 5 днів", – заявив заступник міністра.

  Він зазначив, що спектр діяльності в рамках реалізації проектів з обміну молоддю є широким: мистецькі, культурні, освітні, спортивні заходи тощо: "Йдеться про збільшення активності молоді в суспільному житті, залучення до обміну молоді з вразливих груп, поширення європейських цінностей, вивчення польського досвіду європейської та євроатлантичної співпраці".

  За його словами, у проектах може брати участь як шкільна, так і студентська молодь, а також молоді люди, які не навчаються у школах чи вишах. Йдеться про молодь з різних регіонів, великих міст та невеликих містечок і сіл. Передбачається, що проекти можна буде реалізовувати як на території однієї з країн, так і обох разом.

  Українські організації, які організовуватимуть програми, звертатимуться про отримання фінансової підтримки до Міністерства молоді та спорту України, а польські – до фундації розвитку освіти, яка є партнером Міністерства освіти Польщі.

  На реалізацію проектів українсько-польського обміну до кінця року Україна виділила 500 тис. грн, а Польща – 4 млн злотих (понад 1 млн дол). Утім, українська сторона розглядає можливість збільшення фінансування цього проекту з наступного року. У п'ятницю, 17 червня 2016 року, представники Українсько-Польської Ради обміну молоддю обговорили у Варшаві пріоритети проектів, розробляли відповідний регламент, графік проведення конкурсів у рамках загального проекту. До складу Ради входять по чотири особи від України і Польщі.

  Як повідомляв 5.ua, у Польщі з наступного року збираються зрівняти зарплати поляків та заробітчан

  Попередній матеріал
  Кількість госпіталізованих в Ізмаїлі зросла до 284 осіб – медиків відкликають з відпусток
  Наступний матеріал
  Штаб АТО: Кількість обстрілів зросла – бойовики активізувалися по всій лінії фронту

  Євро-2016: П'ятов заявив, що збірна України збирається реабілітуватися в матчі з Польщею

  20 червня до Польщі відбуде комісія з медиками, які обстежать пораненого Героя України в ході АТО - Полторак

  У Польщі завершилися військові навчання "Анаконда-2016"

  Україна та Польща збудують новий газогін до 2020 року (схема)

  На кордоні України з Польщею заблокували проїзд – страйкують польські митники

  Польща та країни Балтії планують створити систему ППО для захисту від російської авіації