У Польщі з наступного року збираються зрівняти зарплати поляків та заробітчан

  Більше 95% працюючих в Польщі іноземців походять з України

  Польща працює над зрівнянням зарплат поляків й заробітчан, зокрема й українських. Про це сказав у Ґданську заступник міністра з питань родини, праці і соціальної політики Польщі Станіслав Швед, повідомляє "Польське радіо".

  "Триває робота над застосуванням так званої сезонної директиви, що стосується працевлаштування іноземців, яка має бути задіяною з 1 січня 2017 року", – наголосив заступник міністра, уточнивши, що іноземці зароблятимуть стільки ж, що й поляки.

  Сезонна директива охоплює справи прибуття і перебування громадян третіх країн з метою працевлаштування на сезонну роботу. Представник відомства праці наголосив, що будуть зміни у так званих коротко термінових заявках при одночасному збереженні спрощеної форми працевлаштування і також параграф стосовно однакових умов праці і зарплат.

  Швед наголосив, що сезонною роботою здебільшого зацікавлені громадяни України. "Більше 95% працюючих в Польщі іноземців походять з України", – повідомив він.

  За інформацією видання, минулого року було видано 800 тисяч заявок на роботу в Польщі. Працювало півмільйона осіб. Цього ж року, до середини травня, поступило 500 тисяч заявок на працевлаштування інземців, тому до кінця року замовлень передбачається вже більше мільйона.

  Польські урядовці прагнуть і в подальшому зберегти можливість іноземцям працювати у сільському господарстві, у послугах та будівництві, але щоб цей механізм був щільнішим, і умови праці прибулих були на тому ж рівні, що й у місцевих працівників.

  "Ми знаємо, що при сьогоднішній системі заявок, особливо з українського боку, трапляються різні зловживання, купування таких заявок. І з польського боку ми до кінця не знаємо чи ті особи справді прибули на роботу з України і фактично працюють, чи таке оформлення інколи використовується задля отримання візи", – зауважив Швед.

  Як повідомляв 5.ua, у Польщі привітали ініціативу Києва щодо історичного примирення

  Попередній матеріал
  Найкращий тенісист світу Джоковіч вперше у кар'єрі виграв "Ролан Гаррос"
  Наступний матеріал
  У Красногорівці бойовики поранили місцеву мешканку

  Польщу, Німеччину та Британію охопили масові протести

  На кордоні з Польщею прикордонники перехопили бурштин, схований в акумуляторі мікроавтобуса

  У Польщі наступного тижня доповідатимуть про злочини Росії на Донбасі

  Єврокомісія пригрозила Польщі санкціями

  У Польщі активісти готують акцію на підтримку кремлівських в'язнів

  Андрій Парубій: Парламентарі України і Польщі обговорять нове об'єднання – союз Міжмор'я