Визнання Волинської трагедії геноцидом стане ударом для українсько-польських відносин – В'ятрович

У разі визнання Волинської трагедії геноцидом, сучасні польські політики перекреслять усю 20-річну роботу по зближенню суспільств, зазначив Володимир В'ятрович

Якщо польський Сейм визнає Волинську трагедію геноцидом, це негативно позначиться на українсько-польських відносинах. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"Якщо 19 липня буде прийнято резолюцію про геноцид, а геноцид передбачає виключно односторонню відповідальність українців і передбачає тільки те, що поляки були тільки жертвами і відповідно дає їм можливість приховувати деякі злочини, які мали місце з польського боку, очевидно, що це буде значний такий удар по польсько-українських стосунках, але, в першу чергу, в контексті власне цього примирення", – зазначив він.

В'ятрович пояснив: "Цим кроком сучасні польські політики значною мірою, можна сказати, перекреслять все те, що було напрацьовано за 20 років політиками, громадськими діячами, представниками церков, починаючи від 90-х років. Велася дуже активна і важка робота по зближенню суспільств. Зараз таким кроком цю роботу можуть перекреслити".

Нагадаємо, Сенат Польщі закликав визнати Волинську трагедію геноцидом – МЗС України готує відповідь.

Попередній матеріал
У Румунії із рабства циганської мафії звільнили 70 людей
Наступний матеріал
Від завтра у деяких районах Києва та області повністю перекриють воду

"Зовсім не смішно": в Росії прокоментували заяву міністра оборони Польщі щодо Волинської трагедії

Порошенко поклав квіти до пам'ятника жертвам Волинської трагедії

Президент Польщі відвідає Україну на запрошення Порошенка

Україна та Польща домовились про військово-технічну співпрацю

На саміті НАТО планують ухвалити пакет допомоги Україні – посол Польщі

5 канал - трансляція наживо