Розслідування трагедії 2 травня
Розслідування трагедії 2 травня 24tv.ua

Варченко щодо звіту ООН про розслідування справи 2 травня: "Не всі наші партнери розуміють, що відбувається в Україні"

Читайте по-русски
Винуватці й злочинці мають бути притягнуті до відповідальності, навіть якщо на це знадобиться багато років

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко. 

"На жаль, не всі наші друзі та партнери розуміють, що і як відбувається в Україні. І місія ООН... не враховує одного моменту: що на той момент відбувалося не зіткнення двох позицій, не діалог двох середовищ громадян, які в межах закону або переступаючи закон реалізовували свої громадянські права на власну позицію. На той момент відбувалося конкретне порушення закону, здійснення антидержавних і антизаконних дій одного середовища і спроба захистити державу та її територіальну цілісність з боку іншого середовища. Але їх не можна ставити на одні шальки терезів. І ця спроба порівняти те, що із 29 чоловік 28 – це з антиукраїнського середовища і один з проукраїнського, мовляв, це свідчить про заангажованість слідства. Ні, це свідчить про те, що слідство займається дослідженням, вивченням обставин незаконних дій, спрямованих на розкол України, на підрив української територіальної цілісності", – сказав Варченко.

Він також сказав: "Не треба посипати голову попелом ні собі, ні країні, а треба знову ж таки говорити про те, що ми маємо рухатися в цьому напрямі: зло має бути покараним, винуватці й злочинці мають бути притягнуті до відповідальності, навіть якщо на це знадобиться багато років, як це відбулося, наприклад, у Вільнюсі, коли ми тільки зараз маємо вироки по справі, що була в 1991 році.

Детальніше дивіться у повному відео інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, спостерігачі Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні заявили, що українські правоохоронні органи не зробили всього необхідного для забезпечення повного розслідування трагічних подій 2 травня 2014 року в Одесі. 

Нагадаємо, 2 травня 2014 року в Одесі сталися масові заворушення, внаслідок яких загинуло 48 осіб, ще понад 200 були поранені. Спочатку конфлікт виник на вулиці Грецькій між футбольними вболівальниками, учасниками проукраїнської ходи та проросійськи налаштованими активістами. Потім сутички почалися на Куликовому полі. Тоді ж у Будинку профспілок спалахнула пожежа, внаслідок якої більшість людей задихнулася чадним димом.

Попередній матеріал
Комплекс управління вогнем "Оболонь-А" буде прийнятий на озброєння ЗСУ
Наступний матеріал
Марш "Безсмертний полк" пройде в Києві 9 травня, стежитимуть за безпекою дві тисячі правоохоронців
Loading...