ООН
ООН nahnews.com.ua

ООН дала оцінку розслідування трагедії 2 травня в Одесі

Читайте по-русски
За п'ять років після трагедії ніхто не притягнутий до відповідальності

Спостерігачі Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні заявили, що українські правоохоронні органи не зробили всього необхідного для забезпечення повного розслідування трагічних подій 2 травня 2014 року в Одесі, інформує "5 канал".

Читайте також: Один засуджений та три обвинувальні акти в суді: у МВС розповіли про результати розслідування трагедії в Одесі

"ММПЛУ зі стурбованістю зазначає, що влада не зробила всього необхідного для забезпечення невідкладного, незалежного й неупередженого розслідування вбивств і насильницьких смертей, що мали місце 2 травня 2014 року, і відповідного кримінального переслідування за ці дії", – зазначили в документі.

І додали, що за 5 років після трагедії ніхто не притягнутий до відповідальності.

Слід зазначити, що деякі кримінальні провадження, зареєстровані після цих трагічних подій, застрягли на етапі досудового розслідування, інші – на етапі судового розгляду.

Також спостерігачі висловили стурбованість тим, що розслідування поліцією зіткнень у центрі міста і пожежі в Будинку профспілок "може не відповідати критеріям незалежності та неупередженості, враховуючи твердження про можливу причетність правоохоронних органів до цієї справи".

"З 29 осіб, яким пред'явлено звинувачення у зв'язку з вищезазначеними сутичками, 28 є прихильниками федералізації. Водночас, п'ять років потому поліція не встановила конкретних осіб, відповідальних за пожежу в Будинку профспілок", – йдеться у тексті повідомлення.

Довідково: 2 травня 2014 року в Одесі сталися масові заворушення, внаслідок яких загинуло 48 осіб, ще понад 200 були поранені. Спочатку конфлікт виник на вулиці Грецькій між футбольними вболівальниками, учасниками проукраїнської ходи та проросійськи налаштованими активістами. Потім сутички перемістилися на Куликове поле. Тоді ж у Будинку профспілок спалахнула пожежа, внаслідок якої більшість людей задихнулася чадним димом.

Попередній матеріал
Сьогодні Ізраїль вшановує жертв Голокосту: згадують 6 млн євреїв, знищених під час Другої світової
Наступний матеріал
У 2022 році запрацює якісна дорога на чотири смуги, яка з'єднає Дніпро і Київ – Омелян
Loading...