Одеса, для сюжу
Одеса, для сюжу 5 канал

Державні стяги та проукраїнські гасла: в Одесі пройшла тисячна хода

Крім того, на Грецькій площі провели панихиду за загиблими патріотами

 Більш як тисяча людей в Одесі пройшла ходою під гаслом "За український порядок". Колона стартувала від пам'ятника Шевченку. Учасники ходи тримали державні стяги та вигукували патріотичні гасла, передає кореспондент "5 каналу". 

Організатори наголосили: сьогодні вшановують дату національного спротиву, коли 2 травня 2014 року силами проукраїнських активістів вдалося зірвати план російських окупантів щодо встановлення так званої "Одеської Народної республіки".

"Ця дата стала вирішальною для Одеси, оскільки проросійські сили знали, що їм міліція не буде чинити спротив. СБУ, військові підрозділи ЗСУ поїхали на схід. Єдина сила, що буде чинити опір проголошенню "ОНР" – це громадянське суспільство", – наголошує громадський активіст Сергій Стерненко.

"2014 року, саме в цей день, проукраїнські активісти зупинили "русскую весну". Цей день є знаковим, адже Україна відстояла українську Одесу, тому ми вирішили організувати святковий марш та відзначити цей день", – каже співорганізатор маршу Олександр Дроздов.

Панахиду за загиблими патріотами провели на Грецькій площі в Одесі. Вшанувати пам'ять активістів, які поклали своє життя 2 травня 2014 року, прийшли кілька сотень одеситів. Люди принесли лампадки та символи війни на Донбасі – використану зброю та набої.

Присутні розповідали, що таким чином хотіли висловити вдячність загиблим героям за мирне небо в рідному для них місті.

"Незважаючи на всі акценти Куликового поля, перші смерті були саме тут. З одного боку, ми оплакуємо загиблих, з іншого – святкуємо перемогу, адже стала неможливою та вакханалія, яка відбувається на Донеччині. Таку саму долю готували в Одесі, і це стало неможливим завдяки тим смертям, які сталися тут", – зазначає капелан Олександр Смереченський.

"Їх об'єднувала лише любов до України, вони показали, що не представники якихось політичних об'єднань, вони були громадянами, які вирішили, що місто та Україна потребують захисту, та заплатили найдорожчим", – додає учасник панахиди Максим Іщук.

За безпекою маршу стежили півтисячі поліцейських, нацгвардійців та спецпризначенців.

Попередній матеріал
Існують передумови, що Росія поступиться і вийде з Донбасу – Уколов
Наступний матеріал
Деякі представники місцевої влади і цього року пропонували провести військовий парад на 9 травня – Шпак
Loading...