Банк молока
Банк молока 5 канал

В Україні з'явився банк грудного молока

Читайте по-русски
Годуватимуть – усіх передчасно народжених немовлят із низькою вагою

Перший в Україні банк грудного молока відкрили в сьомому Перинатальному пологовому будинку Києва. Це спеціальна лабораторія, в якій молоко збиратимуть від охочих поділитися ним матусь. А годуватимуть – усіх передчасно народжених немовлят із низькою вагою.

Маленький Ільдар на цей світ з’явився на 25-му тижні вагітності з вагою трохи більш як півкілограма. Через передчасні пологи лактація у його мами – Ольги Ситнікової – так і не почалася. Саме для таких малюків і створили банк грудного молока.

"Я була дуже приємно здивована, що в моєї дитини все ж таки є шанс на грудне вигодовування. Тому цей банк – це справді великий подарунок для таких мам, як я. Моя дитина зараз десь 46-ту добу, мабуть, на цьому донорському молоці і на сьогодні його вага 780 грамів. Він росте, він розвивається", – радіє мати маленького Ільдара.

Поки що Ільдар перебуває у спеціальному кувезі – інкубаторі для недоношених дітей – у відділенні інтенсивної терапії. А годує його – мати трьох дітей, киянка Ірина Власова.

"Прикладаючи молоковідсмоктувач до грудей, трошки стимулює, а потім вже активніше починає вакуумом тягнути молочко з грудей. Це не боляче, розумію мам, які, можливо, також готувалися, відчували і планували, що вони будуть годувати своїх діточок, але з якихось причин так не сталося", – розповідає донор грудного молока Ірина Власова.

Лікарі констатують – матусь, які готові поділитися грудним молоком, поки що небагато. Натомість, дітей, які його потребують, значно більше. І додають – до 80% новонароджених Києва з екстремально низькою вагою, для яких характерний ризик тяжких захворювань, народжуються саме тут – у Перинатальному центрі Києва.

"Особливо в перші дні в неї недостатньо молока, щоб забезпечити дитинку. Сучасними методами пастеризації та заморожування можна зберігати якнайбільше властивостей молока не тільки поживних, а і фактори росту, і імунологічні властивості", – пояснює заступник головного лікаря перинатального центру Олена Барановська.  

Матусь перед здачею грудного молока перевіряють, як космонавтів. Після – його тримають під суворим обліком. Лаборант фіксує дату і час пастеризації. За словами фахівців, максимальний термін зберігання такого молока – півроку.

Молоко перевіряємо на всі інфекції, перевіряємо маму, яка здає це молоко. Тобто тут ми даємо 100% гарантії, що дитина, яка отримає це грудне молоко, буде повністю захищена", – наголошує головний лікар центру Вікторія Біла.

"Місто виділило кошти – близько 9 мільйонів гривень для того, щоби закупити обладнання, програмне забезпечення і організувати роботу. Відповідним чином налагоджено доставлення, і з часом всі діти, які потребують грудного молока, матимуть можливість його отримати", – запевняє перший заступник голови КМДА Микола Поворозник. 

За півтора місяця роботи банку Перинатальний центр зібрав близько 40-ка літрів молока. Ним нагодували зо три десятки немовлят. Загалом же, за сім років роботи центру фахівці прийняли пологи у більш як 47-ми тисяч породіль. Де 6,5 тисячі немовлят народилися передчасно.

Нонна Лактіонова, Альона Сорокіна, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Українка отримала "бебі-бокс" та поділилася враженнями – ФОТО

Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка
/

 

Попередній матеріал
"Це не результати по армії": сержант резерву пояснив, хто голосує на спецдільницях у зоні ООС
Наступний матеріал
Юрій Чорноморець: Про православну єдність та виклики, які перешкоджають цьому процесу

Таємні пологи Меган Маркл: з'явилися перші подробиці

Подарунок жінкам і дітям: пологовому будинку Краматорська передали гуманітарну допомогу з Франції

Популярна українська ведуча вчетверте стала матусею – відео

У Києві з вікна пологового будинку випала мати двійні

Домашні пологи в Україні: що треба знати майбутнім мамам

Українські матусі отримують "бебі-бокси": перші відгуки та проблеми