Обозреватель

В Україні запрацюють нові правила перевірки якості продуктів: що має змінитися

  За недотримання нового закону сплачуватимуть штрафи

  Завтра в Україні набере чинності Закон "Про держконтроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин". Про це повідомляє "Укрінформ".

  Цей закон визначає правові та організаційні засади державного контролю, який здійснюється для перевірки дотримання операторами ринку продовольчого законодавства, перевірки кормів, здоров'я та благополуччя тварин, а також законодавства про побічні продукти тваринного походження при ввезенні (пересиланні) таких побічних продуктів на митну територію України.

  Ключовими новаціями нового закону є ризик-орієнтований підхід до перевірок операторів ринку та запровадження акту перевірки. Підприємства перевірятимуть залежно від ступеня ризику для життя і здоров’я людей. Інспектори Держпродспоживслужби перевірятимуть згідно з актом перевірки. Цей документ буде публічним, а також матиме вичерпну кількість питань для перевірки.

  Своєю чергою, недотримання нового закону буде жорстко санкціонуватися. Отже, сума штрафу для юридичних осіб може сягати 70 тис. грн – залежно від скоєного правопорушення.

  У разі виявлення на виробництві чинників, що становлять небезпеку життю і здоров’ю людей, інспектор може ухвалити рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів.

  Законом встановлено відповідальність за правопорушення у сфері безпеки харчових продуктів. Наприклад, порушення встановлених законодавством гігієнічних вимог до виробництва та/або обігу харчових продуктів або кормів, якщо це створює загрозу для життя і/або здоров'я людини або тварини, – тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі десяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців – у розмірі шести мінімальних заробітних плат.

  Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада України відмовилася включити до порядку денного законопроекти № 8120 та № 8120-1, про відтермінування подачі е-декларацій для антикорупціонерів, а також законопроекти № 8209 та № 8209-1 про скасування декларування цією категорією осіб.

  Попередній матеріал
  Корисні поради: МОЗ пояснив, що робити в разі відмови лікаря від пацієнта
  Наступний матеріал
  ТОП-10 порад для затишку: як правильно обрати квартиру у новобудові

  Закриватимуть через суд: що виявила протипожежна перевірка львівського дитцентру творчості

  "Ваші медалі – це крила, що несуть нас вгору": Президент відзначив українських паралімпійців

  Показова "пожежа" в Ocean Plaza: київські рятувальники взялися перевіряти ТРЦ

  Президент погодив фото- і відеофіксацію порушень правил паркування та евакуацію авто

  "Потрібна безпека, а не штрафи": Кабмін доручив перевірити безпеку ТРЦ, шкіл та дитсадків

  Гройсман: Кабмін готовий обмежити повноваження СБУ