Лікар, вакцинація, світ
Лікар, вакцинація, світ Depositphotos

В Україні високий ризик спалаху поліомієліту – МОЗ

Читайте по-русски
За п'ять місяців 2020 року лише 30% дітей першого року життя, які потребують обов'язкових щеплень, отримали всі три дози вакцини для профілактики хвороби

Європейська регіональна комісія із сертифікації ліквідації поліомієліту оцінила ризик передачі інфекції у випадку ввезення дикого поліовірусу або появи деривату вакцинного поліовірусу (cVDPV) в 41 країні регіону. Ризик в Україні було віднесено до категорії високих. Про це повідомили в Центрі громадського здоров'я.

Там зазначили, що за п'ять місяців 2020 року лише 30% дітей першого року життя, які потребують обов'язкових щеплень, отримали всі три дози вакцини для профілактики поліомієліту.

"Відсоток охоплення щепленнями від поліомієліту в Україні є недостатнім, щоб до кінця року досягнути 95%. Вакцинація – єдина можливість вберегтися від ускладнень, викликаних поліомієлітом. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованою (понад 95%), розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти залишаються невакцинованими, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання", – повідомили в ЦГЗ.

Там нагадали, що поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п'яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

Щеплення від поліомієліту
Щеплення від поліомієлітуЦентр громадського здоров\'я

Як повідомляв 5.ua, у рамках Всесвітнього дня поліомієліту незалежна комісія експертів зробила висновок, що дикий поліовірус типу 3 (WPV3) було ліквідовано в усьому світі.

Попередній матеріал
Виключена зі "Слуги народу" депутатка знайшла собі нове об'єднання в Раді
Наступний матеріал
Суд у справі MH17: у Нідерландах розпочалося десяте засідання – що розглядають
Loading...