'Урок мужності' в Києві
'Урок мужності' в Києві 5 канал

В Україні вперше провели онлайн "Урок мужності" за участю Героя АТО: як це було – відео

Читайте по-русски
Кілька школярів і студентів – у залі, решта дивляться прямий ефір у своїх школах в усіх куточках України. "Уроки мужності" онлайн проводитимуть і далі

"Урок мужності" онлайн. Уперше в Україні військове телебачення та Міністерство освіти провели заняття, до якого мали змогу долучитися навчальні заклади з усієї країни. Першим гостем прямого ефіру став Герой України та начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна – Ігор Гордійчук. Про що розповів легендарний боєць та про що його запитували школярі напередодні Дня захисника, розповість журналіст "5 каналу" Ірина Сисак.

"Мій улюблений предмет, як він зараз називається, – захист вітчизни. Мріяв бути військовим", – каже Ігор Гордійчук.

Про шкільні роки, військову службу та війну з Росією майже годину розповідає Герой України Ігор Гордійчук. Його слухачі – школярі та студенти. Кілька з них – у залі, решта дивляться прямий ефір у своїх школах в усіх куточках України. А в чаті пишуть запитання.

Розповідає, до війни психологічно був готовий. Адже на військовій службі вже 30 років. У 2014-му вів оборону висоти Савур-Могила, пізніше дивом вижив у так званому "зеленому коридорі" Іловайська, хоч і зазнав тяжкого поранення. Реабілітація триває і досі. Водночас Ігор Гордійчук виховує молоде покоління на посаді керівника Київського військового ліцею ім. Івана Богуна. Таким чином, розповідає, після війни, свою боротьбу продовжує в тилу.

"Мене мотивує і надихає сім'я моя, дружина, донька, воїни-хлопці, яким ще важче. Розуміємо, що перемоги ще нема, треба боротися, тому що вона кується на передовій. Але і тут, глибоко в тилу, ми повинні працювати над тим, щоб наступне покоління було мотивованим, підготовленим, забезпеченим", – розповідає Герой.

Кілька сотень глядачів онлайн і ще десяток учнів у залі після уроку розповідають: раді познайомитися з героєм.

Марія Коломієць, учениця фінансового ліцею, каже: "Мені сподобалося, дуже цікаво і якось навіть незвичайно спілкуватися з Героєм України, дуже дякуємо нашій всій армії, що захищають нас".

А інший школяр Анатолій Соколенко каже: "Це саме такий формат подачі інформації, якого зараз дуже не вистачає. І мені сподобалося, як він каже, що треба достукатися до свідомості людини".

У новому форматі достукатися до школярів та студентів, щоб розповісти про українську армію та подвиги захисників, взялися військове телебачення та Міністерство освіти. Так, кажуть, охоплять більшу авдиторію.

"Це справді круто, коли в еру цифрових технологій в українських школах проходять не класичні уроки мужності, які дуже мало зможуть охопити дітей, бо героїв мало, дітей багато, а справді кожна дитина, кожна школа може долучитися до проекту", – говорить Юрій Демидюк, керівник експертної групи з питань позашкільної освіти Міносвіти.

А керівниця військового радіо "Армія FM" Яна Холодна каже: "Перший презентаційний приурочений до 14 жовтня, до Дня захисника України, символічно, що це був Ігор Гордійчук, легенда українського війська. Дітей потрібно знайомити з тими живими легендами тих подій, які відбуваються на сході". 

Уроки мужності онлайн проводитимуть і далі. Такі зустрічі планують організовувати щомісяця.

Ірина Сисак, Андрій Ткаченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Марш спротиву капітуляції: термінове звернення Руху ветеранів України – відео
Наступний матеріал
"Повернення Криму стане наступним викликом": Зеленський запевнив, що не забуває про анексований півострів
Loading...