Бути готовим допомогти юридично самому собі. В Україні презентували чат-бот Fight Back, або ж "Дати відсіч". Розробники та правозахисники представили його як спосіб дати відповідь на спроби завалити розслідування насильницьких нападів.
За рік правозахисники фіксують від 80 до 90 звернень від медійників та активістів щодо переслідувань через їхню громадську діяльність. Чимало справ роками ніхто не розслідує.
Саме тому, аби кожен громадянин мав змогу фахово та відповідно до закону повідомляти про злочинні дії і відстоювати своє право, створили чат-бот у Телеграмі. Він містить стислі інструкції, коментарі адвокатів і правозахисників, зразки документів на різних етапах, аби можна було вчасно та оперативно подати заяви до відповідних органів.
Розроблено чат-бот фундацією "Відкритий діалог" та Центром громадянських свобод за підтримки ЄС."Медійні справи просуваються, коли є увага громадськості і медіа, можна з жахом уявити про ті справи, де уваги не немає від медіа і громадськості", – говорить Олександра Матвійчук, правозахисниця, голова правління "Центру громадянських свобод".
"Люди, які займаються діяльністю, потребують алгоритму чітких дій у ситуації, коли на них чинять тиск, і якщо це буде такий от додаток, він насправді може мати великий ефект і охоплення", – зазначає Віталій Устименко, активіст, голова Всеукраїнського об’єднання "Автомайдан ".
Нагадаємо, напередодні активістка Маруся Звіробій повідомила, що автомобіль активістів, які їхали до Галицького суду у Львові, щоб підтримати Софію Федину та Марусю Звіробій, перевіряли на наявність вибухівки.