КПВВ
КПВВ 5 канал

В Україні почало діяти нове пом'якшення карантину – що дозволено

Читайте по-русски
В Україні відкриваються бази відпочинку та пункти пропуску на Донбасі. Також дозволили культурні заходи, але не для всіх областей

У середу, 10 червня, в Україні стартує черговий проміжний етап послаблення карантину. Стало відомо, що відтепер буде дозволено і що відкриється з цієї дати, інформує "5 канал". 

Пропускні пункти на Донбасі

Із 10 червня в зоні проведення операції Об'єднаних сил частково запрацюють контрольні пункти в'їзду-виїзду через лінію розмежування. Подробиці їх роботи 9 червня оприлюднив прес-центр штабу операції Об'єднаних сил.

КПВВ працюватимуть з 11:00 до 14:00 щодня:

 • для автомобільного сполучення – КПВВ Мар'їнка, дорожній коридор Донецьк – Курахове;
 • для переходу пішки – КПВВ Станиця Луганська, дорожній коридор Станиця Луганська – Щастя – Новоайдар.

При цьому для всіх, хто хоче перетнути лінію розмежування та в'їхати на підконтрольну Україні територію, запроваджуються додаткові заходи контролю:

 • буде проводитися обов'язковий температурний скринінг;
 • необхідно бути в захисній масці або респіраторі;
 • необхідно дотримуватися соціальної дистанції з урахуванням розмітки, нанесеної в районі пунктів пропуску;
 • громадяни мають дати згоду на проходження обов'язкової самоізоляції (з використанням додатку Дій вдома), або ж пройти обсервацію у спеціально відведених для цього місцях – відповідно до вимог уряду, які закріплені постановою № 392.

Пріоритет для перетину лінії розмежування з 10 червня матимуть такі категорії:

 • люди, які мають причини соціально-гуманітарного характеру (при наданні відповідних підтверджувальних документів);
 • громадяни, які в'їжджають на підконтрольну Україні територію для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні та ті, хто їх супроводжує (за умови пред'явлення сертифікату та запрошення-перепустки). У такому випадку обидві категорії (учасники ЗНО та особи, які їх супроводжують) звільняються від обов'язкової самоізоляції чи обсервації.

Решту охочих пропускатимуть після оформлення громадян пріоритетної категорії.

Бази відпочинку та санаторії

Із 10 червня вони зможуть розпочати роботу, але лише в тих регіонах, де дотримано всіх трьох критеріїв для чергового етапу пом'якшення карантину. Таким чином система адаптивного карантину діє і для інших нових послаблень на кожному етапі. Анонсуючи відкриття баз відпочинку, міністр охорони здоров'я Максим Степанов нагадав, що їх робота має відповідати новим рекомендаціям МОЗ.

Головні з них такі:

 • усім співробітникам перед початком зміни мають вимірювати температуру;
 • на вході необхідно розмістити інформаційні матеріали про пандемію коронавірусу;
 • на базі відпочинку слід забезпечити вільний доступ до антисептиків і дезінфекційних засобів;
 • гості мають носити маски за межами номерів (усередині будівлі);
 • адміністрація має організувати реєстрацію мешканців так, щоб не допускати створення черг та скупчення людей;
 • шезлонги на пляжі потрібно розміщувати з урахуванням соціальної дистанції;
 • харчування має здійснюватися в номерах, ресторанах, обідніх залах тільки за системою попередніх замовлень;
 • особи, у яких виявили симптоми ГРВІ, повинні бути ізольовані, а в разі багатомісного розміщення ізоляції підлягають всі, хто проживав спільно.

Дитячі табори поки не відкривають – рішення про це буде прийматися окремо, оскільки в таких закладах у літній період є ризик спалаху кишкових інфекцій.

Заклади культури та масові заходи в них

8 червня головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що з 10 червня в Україні зможуть відкритися перші культурні установи.

"Зараз ми дивимося, що саме потрапить під це відкриття", – додав Ляшко, допустивши відкриття кінотеатрів. Однак точної дати відновлення їх роботи він не озвучив.

Раніше Кабмін ухвалив, що установи культури зможуть відновлювати свою роботу (зокрема приймати відвідувачів) за рішенням конкретного власника або органу управління.

Також відомо, що виставки, публічні презентації та інші масові заходи в таких закладах поки проходитимуть із певними обмеженнями:

 • одночасне перебування – не більше однієї людини на 5 кв. м загальної площі обгородженої території для заходів просто неба або загальної площі приміщення культурного закладу;
 • відвідувачі у приміщенні закладу мають бути в масках;
 • обов'язкові температурний скринінг та дезінфекція;
 • необхідно за можливості збільшити кількість пунктів вхідного контролю, а контроль вхідних квитків здійснювати безконтактним способом із використанням сканерів;
 • відвідувачі мають дотримуватися дистанції півтора метра на сидячих місцях, а за столиками одночасно може перебувати не більше чотирьох осіб.

Фан-зони поки залишаються під забороною.

Які критерії виходу з карантину і які області до цього готові

МОЗ щодня оприлюднює дані про критерії для ослаблення протиепідемічних заходів у кожній з областей України.

Таких критерії три:

 • інцидентність (кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення) – має становити не більше 12 випадків на 100 тис. населення;
 • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, призначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 – не повинна перевищувати 50%;
 • охоплення тестуванням не нижче рівня інцидентності – середня кількість тестувань (методами ПЛР і імуноферментного аналізу) протягом останніх 7 днів має становити понад 12 на 100 тис. населення.

У вівторок, 9 червня, аутсайдерами цього списку були Київ, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Львівська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька області. У кожному з цих регіонів не відповідає необхідним нормам принаймні один із показників, встановлених Міністерством охорони здоров'я.

Статистика захворюваності на коронавірус в Україні
Статистика захворюваності на коронавірус в Україніwww.moz.gov.ua

Нагадаємо, 20 травня Кабінет Міністрів ухвалив рішення про перехід на адаптивну модель карантину з 22 травня до 22 червня.

Як відомо, з 12 березня в Україні діє карантин, покликаний стримати поширення коронавірусу. Від 16 березня на територію України заборонили в'їзд іноземців (окрім тих, які мають посвідку на проживання). А з 17 березня обмежили міжнародне пасажирське авіа-, залізничне та автобусне сполучення. 27 березня Україна повністю закрила свої кордони для пасажирських перевезень. Згодом карантин декілька разів продовжували і послаблювали. Перший етап послаблення обмежувальних заходів почався 11 травня. За останніми даними, карантин в Україні триватиме до 22 червня. В уряді оприлюднили 5 етапів виходу з карантину. 

Попередній матеріал
104-річна жінка, яка поборола коронавірус, розкрила секрет свого здоров'я
Наступний матеріал
COVID-19 в Україні: кількість нових випадків зросла після п'ятиденного зниження
Loading...

104-річна жінка, яка поборола коронавірус, розкрила секрет свого здоров'я

Коронавірус буде керованим тільки у 2036 році – Івасюк

Що президент хоче дізнатися на референдумі та як спека вплине на поширення коронавірусу – "ІнфоВечір"

Небо знову доступне: куди можна летіти та що змінилося для пасажирів

Про скандальну коронавірусну брошуру видавництва "Наш Формат" – "Є СЕНС" без цензури

Медзахист та обладнання для боротьби з коронавірусом передали до Головного військового шпиталю